Nie ma powodów, żeby rozpaczać. Do rozegrania jest jeszcze sześć kolejek rundy jesiennej i cała runda wiosenna. Jeszcze wiele może się zdarzyć – z takiego założenia wychodzi trener Hetmana Zamość Krzysztof Rysak. Szkoleniowiec zapewnia, że nie popada w pesymizm z powodu straty dwóch punktów w meczu z Lewartem w Lubartowie. Z pewnością Chełmianka także zaliczy wpadkę, a wtedy szanse Hetmana na pierwsze miejsce w tabeli wzrosną.

Co trener Krzysztof Rysak twierdzi o meczu w Lubartowie? – Nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia, bo popełniliśmy błędy indywidualne. Brakowało nam konsekwencji i cwaniactwa. Gdy Lewart wykonywał rzut wolny z odległości około 35 metrów od naszej bramki, stojący w pobliżu Łukasz Kamiński, Rafał Turczyn i Bartłomiej Mazur nie powinni pozwolić rywalom szybko rozegrać piłki. Któryś z nich powinien zablokować zagranie, ale tego nie zrobił, a potem Łukasz Bubeła nie zawęził pola gry, więc padła bramka. Drugi gol to wpadka Patryka Kierepki. To się zdarza, nie ma sensu krytykowanie naszego bramkarza. Przy wyniku 2:2 Oleksij Rodewicz powinien zdobyć dwie bramki. Miał dwie wyborne sytuacje, które bez trudu powinien wykorzystać. Mogliśmy to spotkanie wygrać. Remis nie jest sprawiedliwym wynikiem. Mieliśmy dużo więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie bardzo dobre sytuacje zaprzepaścili Anton Lucyk, Oleksij Rodewicz, Rafał Tuczyn i Damian Otręba. To już mamy sześć zaprzepaszczonych „setek”. Gdybyśmy wykorzystali tylko połowę z nich, to wynik brzmiałby 5:2 dla nas. Lewart miał jedną niewykorzystaną okazję, w dodatku dość przypadkową. W drugiej połowie Mateusz Kompanicki oddał strzał z 20 metrów. Piłka po rykoszecie zmierzała pod poprzeczkę naszej bramki. Została sparowana na poprzeczkę, odbiła się i wyszła w pole. Lewart był zdeterminowany. Siedmiu zawodników tej drużyny ukaranych zostało żółtymi kartkami. Rzadko to się zdarza w meczach piłkarskich. Nasi rywale ograniczali się tylko do przerywania naszych akcji, nie zawsze zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną. Ich taktyka gry polegała na zagrywaniu „długiej” piłki na napastnika. Z takim rywalem powinniśmy sobie poradzić. Lewart nie pozwolił nam na wiele, bo był skoncentrowany tylko na przeszkadzaniu nam. Zagraliśmy słabo, bo bardzo nieskutecznie – mówi trener Krzysztof Rysak.

 

Lewart Lubartów – Hetman Zamość 2:2 (0:2)

sobota, 1 października 2016 Lubartów

SKŁAD LEWARTU Adrian Parzyszek – Paweł Pęksa (75 Adrian Pikul), Jakub Niewęgłowski, Patryk Stopa, Bartłomiej Marzęda – Mateusz Kompanicki, Damian Kuzioła (57 Dawid Zawiślak), Kamil Piasek, Michał Walaszek (63 Ernest Wiącek), Dawid Pikul – Karol Bujak
TRENER Robert Makarewicz

SKŁAD HETMANA Patryk Kierepka – Łukasz Bubeła, Szymon Solecki, Bartłomiej Mazur, Dawid Daszkiewicz – Damian Otręba (65 Błażej Omański), Rafał Turczyn, Łukasz Kamiński, Damian Kupisz, Anton Lucyk (84 Maciej Markowski) – Oleksij Rodewicz
TRENER Krzysztof Rysak

GOLE 0:1 Oleksij Rodewicz 5, 0:2 Damian Kupisz 44, 1:2 Dawid Pikul 53, 2:2 Dawid Pikul 66
ŻÓŁTE KARTKI Damian Kuzioła, Karol Bujak, Mateusz Komapnicki, Michał Walaszek, Jakub Niewęgłowski, Adrian Pikul (Lewart), Damian Otręba, Oleksij Rodewicz (Hetman)
SĘDZIOWAŁ Kacper Czarnota (Chełm)

 

PUNKTACJA ZA MECZ Z LEWARTEM LUBARTÓW

Trener Krzysztof Rysak tym razem nie był zbyt hojny dla swoich podopiecznych. Nie wystawił żadnemu z nich choćby piątki. Tylko trzech zawodników dostało czwórkę. Przedstawiamy punktację szkoleniowca w skali od zera do sześciu.

Patryk Kierepka – 3 punkty
Łukasz Bubeła – 3
Szymon Solecki – 3,5
Bartłomiej Mazur – 3,5
Dawid Daszkiewicz – 3,5
Damian Otręba – 3
Błażej Omański – 2
Rafał Turczyn – 4
Łukasz Kamiński – 4
Damian Kupisz – 4
Anton Lucyk – 3,5
Maciej Markowski – 1
Oleksij Rodewicz – 3,5

PUNKTACJA PO JEDENASTU MECZACH

54,5 punktu – Rafał Turczyn
52,5 – Patryk Kierepka
51,5 – Bartłomiej Mazur
49 – Dawid Daszkiewicz
48,5 – Oleksij Rodewicz
48 – Szymon Solecki
45,5 – Łukasz Kamiński
45 – Łukasz Bubeła
41 – Maciej Markowski
39,5 – Anton Lucyk
37,5 – Hubert Czady
34 – Damian Otręba
32,5 – Błażej Omański
18,5 – Łukasz Fidler
17,5 – Damian Kupisz
11 – Szymon Płotnikiewicz
6 – Damian Baran
4,5 – Patryk Czarniecki*
2 – Karol Bukowski
1 – Przemysław Dębicki, Adrian Goch*, Michał Luterek, Norbert Myszka

*Patryk Czarniecki został wypożyczony do Łady 1945 Biłgoraj, a Adrian Goch – do Unii Hrubieszów.

MaSzt
piątek, 7 października 2016