Hetman i Football Academy łączą siły

24/04/2023

 
21 kwietnia 2023 r. nastąpiło oficjalne podpisanie umowy o współpracę pomiędzy K.S. Hetman Zamość a UKS Football Academy Zamość.
 
Cel jest jasny: jak najlepszy rozwój piłkarski naszych drużyn młodzieżowych i dążenie do jak najwyższego poziomu szkolenia.
 
Jakie są główne założenia naszej współpracy?
Chodzi przede wszystkim o kontynuację szkolenia w Hetmanie najmłodszych roczników, które rozpoczynają przygodę z piłką w Football Academy. Akademia Hetmana trenuje dzieci od 6 roku życia. Z kolei UKS Football Academy skupia na trenowaniu najmłodszych adeptów piłki nożnej w wieku od 3 do 5 lat, następnie prowadząc te drużyny do wieku orlika starszego włącznie. Nasza współpraca zakłada przekazanie najstarszego rocznika Football Academy do Akademii Hetmana od kolejnego etapu szkoleniowego, tj. od młodzika, celem kontynuacji dalszego procesu szkoleniowego. Transfer każdego zawodnika będzie dobrowolny (zgodę wyrazić musi sam zawodnik oraz jego rodzic), a Football Academy za każdorazowe przekazanie rocznika otrzyma od Hetmana stosowny ekwiwalent.
 
Jeśli chodzi o sam proces szkolenia, to nadal bazować on będzie na Narodowym Modelu Gry, jednak każdy z klubów zachowa autonomię względem stosowania metod treningowych i budowania własnej koncepcji i programu szkolenia. Ponadto nasze kluby będą współpracować w organizowaniu imprez i turniejów, a także wspierać się na polu marketingowym.
 
Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy z Football Academy. Jest to kolejny krok ku ściślejszej współpracy zamojskiego środowiska piłkarskiego w budowie szkolenia najmłodszych, mamy nadzieję, przyszłych piłkarzy Hetmana.

NASTĘPNY MECZ

Tabela