Zdecydowały rzuty karne

05/04/2023

Hetman Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 2:1 (0:1)

Bramki: Oseła 49’ (k), 52’ (k) – 10’ Bukowski

Hetman:  Szewc – Mielniczuk (82’ Zakrzewski), Oseła, Materna, Kostrubiec, Laskowski, Łazar, Nowak (83’ Ciurysek), Łapiński (86’ Butenko), Miedźwiedź (83’ Serafin), Wołoch (86’ Buczek)

Sędziował: Krzysztof Wróbel

Pojedynek Hetmana z Pogonią Łaszczówka był meczem sąsiadów w ligowej tabeli. Pogoń zajmowała 4. lokatę, a na swoim koncie miała 28 oczek, zaś Hetman o jeden punkt mniej i plasował się na 5. miejscu. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po egzekwowanym w 10. minucie rzucie rożnym przez Bukowskiego piłka po odbiciu od wewnętrznej strony słupka trafia do siatki i goście prowadzili 1:0. Hetman nie potrafił sforsować defensywy przeciwnika, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Zamościanie próbowali za sprawą Łazara czy Łapińskiego zagrozić bramce Pogoni po stałych fragmentach gry, jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej wszedł Hetman. Już pierwsza groźna akcja przyniosła wyrównanie. W polu karnym sfaulowany został Miedzwiedź, do „jedenastki” podszedł  Wojciech Oseła i w 49. minucie było 1:1. Trzy minuty później w polu karnym tym razem faulowany był Nowak i sędzia znów wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem ponownie okazał się Oseła. Z drużyny gości po stracie dwóch bramek zdecydowanie zeszło powietrze, a Hetman starał się kontrolować przebieg gry. W 88. minucie po wyjściu z kontrą Buczka groźnie uderzył Laskowski, ale bramkarz Pogoni skutecznie interweniował. W doliczonym czasie gry nie działo się na boisku nic ciekawego i wynik nie uległ już zmianie.

Pomeczowy komentarz trenera Roberta Wieczerzaka:

Dzisiaj graliśmy z czwartą drużyną w tabeli Pogonią Łaszczówka, chcieliśmy ten mecz wygrać i odczarować nasz stadion po porażce z Huczwą. Udało się to po dwóch dobrze wykonanych rzutach karnych przez Wojtka Osełę, z czym wcześniej mieliśmy duży problem. Jeśli chodzi o mecz uważam, że do 80 minuty mieliśmy przewagę, zabrakło trzeciej bramki co by uspokoiłoby końcówkę spotkania, która należała do Pogoni. Zrobiliśmy kilka zmian i brakowało nam trochę przytrzymania piłki, ale też na boisku pojawili się młodzi chłopcy po 17-18 lat, którzy uczą się seniorskiej piłki. Dziękuję Pogoni za mecz, a mojej drużynie gratuluję zwycięstwa, bo dzisiaj im się to należało. Przy okazji życzę wszystkim kibicom Hetmana spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych od całej drużyny Hetmana – kończy trener Robert Wieczerzak.

NASTĘPNY MECZ

Tabela