Weekend Akademii Hetmana

03/04/2023

Drużyna Trampkarza starszego (rocznik 2008) rozegrała w sobotę 1 kwietnia swój pierwszy wyjazdowy mecz rundy wiosennej I Ligi Wojewódzkiej. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu był Niedźwiadek Chełm. Nasi Trampkarze odnieśli pewne zwycięstwo, pokonując drużynę gospodarzy 6:2 (4:1).
Skład Hetmana: Roczniak, Murzacz, Krasnopolski, Maksymiak, Borowiński, Zwolak, Denkiewicz (kpt.), Kuchta, Michalski, Zygmunt, Khavrona, Pałka, Czarnowski, Leśniowski, Kycko, Polishchuk, Konik, Kołdej, Sobolewski.
Spotkanie relacjonuje trener Tomasz Pociennik:
– Mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach boiskowych. Obawialiśmy się jak nasz zespół, trenujący dotychczas na sztucznym boisku, poradzi sobie na grząskiej nawierzchni. Już jednak pierwsze minuty pokazały, że będzie dobrze. Po 7 minutach prowadziliśmy po bramkach Kacpra Kycki i Cypriana Zygmunta 2:0 i do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Na listę strzelców wpisali się również: Mateusz Konik (dwie), ponownie Cyprian Zygmunt oraz Bartłomiej Zwolak.
 
W niedzielne popołudnie Młodzik młodszy (rocznik 2011) rozegrał sparing z starszymi kolegami z Potoku Sitno. Po dłuższej absencji większość zawodników zawodników naszej drużyny wróciła do gry. Po trzech kwartach kończymy mecz z uśmiechami na twarzy, z bagażem zdobytych bramek, z wykonaniem założeń przedmeczowych i już nie możemy się doczekać na grę na naturalnym boisku.
Skład Hetmana: Ogórek, Sikora, Rozmus, Flak, Samulak, Chlebański, Kołakowski, Juś, Klonowski, Lewicki, Szczęsny, Zadrożny, Łyś, Suski, a także wracający po kontuzji Filip Kolaja
 
W sobotę Juniorzy młodsi rozegrali kolejne wyjazdowe spotkanie Ligi Wojewódzkiej. Tym razem niestety wysoko przegrali ze swoimi rówieśnikami z Krasnegostawu aż 1:8. Mecz rozegrano na boisku w Gorzkowie.
Start Krasnystaw – Hetman Zamość 8:1 (6:0)
Bramka: 62′ Krystian Golec
Niewykorzystany rzut karny w 80′ Igor Osmolinski ( obrona bramkarza)
Skład Hetmana: Bednarczyk – Pura ( 38′ Kosiorkiewicz), Lis, Bartecki, Osmolinski – Sidor (46′ Bylina), Chodacki, Sapij (46′ Lalik), Gawron, Golec, Vistowskij (70′ Znaniecki).
Mecz ocenia trener Krzysztof Rysak:
– Trudno znaleźć usprawiedliwienie dla postawy naszych młodych piłkarzy przy tak sromotnej porażce. Początek rywalizacji nie zapowiadał takiego pogromu, wręcz przeciwnie, to nasz zespół posiadał przewagę w polu i stworzył dwie stuprocentowe sytuacje. Niestety, ani Vistowskij ani Golec nie potrafili umieścić piłki w siatce. Później było już tylko gorzej i praktycznie każda akcja gospodarzy kończyła się zdobyciem gola. Bardzo dziwi taka postawa naszej młodzieży, ponieważ jeszcze tydzień wcześniej zremisowali na trudnym terenie w Lublinie z Lublinianką a w sobotnie przedpołudnie wykazali się totalnym brakiem ambicji i woli walki.
Następne spotkanie w ramach trzeciej kolejki odbędzie się już we wtorek w Zamościu na sztucznym boisku, a rywalem naszej drużyny będzie Avia Świdnik. Początek o godzinie 16.30.
 
1 kwietnia drużyna Orlika starszego wzięła udział w turnieju ASTERBIS CUP, rozgrywanego na na obiektach Orkanu Bełżec.
Równolegle na dwóch boiskach systemem każdy z każdym młodzi Hetmanowcy rozegrali 6 spotkań, wygrywając 4 spotkania, jeden remisując i raz zeszli z boiska pokonani. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, za świetnie zorganizowany turniej!
 
W sobotę Skrzaty z rocznika 2016 rozegrały na hali OSiR gierkę z rówieśnikami z Football Academy Zamość. Opowiada trener Artur Waga:
– Intensywne 1,5 godziny gry, podczas której nasi zawodnicy pokazali coraz wyższe umiejętności, gdzie w nielicznych fragmentach gry widać zalążek gry podaniami. Wszystko to zwieńczone konkursem rzutów karnych, gdzie strzelali na przemian zawodnicy obu drużyn, a po strzale zawodnik stawał się bramkarzem. Dziękujemy kolegom z FA Zamość za równorzędną rywalizację i zdobycie kolejnych cennych doświadczeń na drodze do piłkarskich marzeń.

NASTĘPNY MECZ

Tabela