Ligowe granie Akademii

28/03/2023

Miniony weekend upłynął naszym młodym zawodnikom nie tylko pod znakiem gier kontrolnych, ale również startu rozgrywek młodzieżowych. 

Na inaugurację I ligi wojewódzkiej Juniorów młodszych nasi piłkarze wybrali się do Lublina na mecz z Lublinianką. Po dobrym i wyrównanym spotkaniu zremisowali 1:1 (1:0) po bramce Huberta Sidora w 65 minucie. 

Skład Hetmana: Bednarczyk – Pura, Osmoliński, Bartecki, Lis – Sapij, Sidor, Wistowskij, Gawron – Ziomek, Rzepecki na zmianę wchodzili Bylina, Lalik, Kosiorkiewicz,

O meczu opowiada trener Juniorów młodszych, Krzysztof Rysak: 

Początek rywalizacji to niestety brak koncentracji i strata bramki już w 2′ po stałym fragmencie gry. Później było już tylko lepiej ale wciąż nie potrafiliśmy wykończyć dobrze zapowiadających się akcji. Z obu stron była walka o każdy metr boiska. Jeden i drugi zespół dążył za wszelką cenę do zwycięstwa. Kalkulacji nie było dlatego co chwila dochodziło do groźnych sytuacji bramkowych z jednej jak i z drugiej strony. W 65′ w końcu doprowadziliśmy do remisu i do końca tego meczu nasi młodzi zawodnicy dążyli do zdobycia 3 punktów. Lublinianka nie pozostawała dłużna, dlatego rozstrzygnięcie w jedną czy w drugą stronę mogło nastąpić w każdej chwili. Myron Wistowskij mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał  dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem. Z kolei Kuba Bednarczyk kilkoma świetnymi interwencjami zapobiegł utracie gola i tak zawody zakończyły się sprawiedliwym podziałem punktów.

Rozgrywki ligowe rozpoczęli również Trampkarze starsi (rocznik 2008). Na inaugurację rundy wiosennej I ligi wojewódzkiej wygrali 2:1 (1:1) z BKS Lublin.

Skład Hetmana: Roczniak – Krasnopolski, Maksymiak, Szczepanek, Denkiewicz (kpt.), Zwolak, Kuchta, Polishchuk, Konik, Leśniowski, Kycko, Zygmunt, Czarnowski, Pałka, Khavrona, Kołdej, Michalski,  Borowiński.

Bramki zdobyli: Kacper Kycko i Jakub Kołdej. 

Relacjonuje trener Trampkarzy starszych, Tomasz Pociennik:

– W pierwszej części spotkania gra była wyrównana z kilkoma sytuacjami na zdobycie bramki przez nasz zespół. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą, sfaulowany w polu karnym został Kacper Kycko, który  wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie ponownie brakowało nam skuteczności, ale drużyna do końca walczyła o zwycięstwo czego wynikiem była bramka Jakuba Kołdeja w doliczonym czasie gry. 

W miniony piątek drużyna Młodzika młodszego (Rocznik 2011) rozegrała sparing z drużyną Lublinianki. Po ciekawym sparingu młodzi Hetmanowcy musieli uznać wyższość rywala przegrywając 2:1.

Zawodnicy Orlika starszego (rocznik 2012) w sobotę rozegrali sparing z drużyną Avii Świdnik. 

Chłopcy zaprezentowali bardzo dojrzały futbol, jednak zdążały się oczywiście błędy których jesteśmy świadomi. Tego weekendu drużyna nie zwalniała tempa i już następnego dnia brała udział w Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR Lubartów. Po 2 meczach wygranych w grupie awansowaliśmy do pierwszej trójki turnieju. W kolejnej fazie jeden mecz przegraliśmy, a drugi zakończył się remisem. Ostatecznie turniej zakończyliśmy na 2. miejscu z bilansem bramkowym 18-6 – mówi trener Orlika starszego, Wojciech Cisło. 

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2014 rywalizowali z młodszymi kolegami z Football Academy Zamość. Gra 3×3 toczyła się w dużej intensywności i stała na wysokim poziomie. Nasi młodzi zawodnicy dawali z siebie wszystko, co przełożyło się na dużą ilością goli po obu stronach. Serdecznie Dziękujemy kolegom z naszego klubu partnerskiego za bardzo dobrą rywalizację! 

Również w sobotę zawodnicy rocznika 2015 rozegrali dwie gry kontrolne z zawodnikami tego samego rocznika 2015 Football Academy Zamość. Mówi opiekun młodych Hetmanowców, trener Jacek Pysiewicz:

– Rywalizacja toczyła się  w systemie 4+1, gdzie zawodnicy bardzo dobrze wywiązywali się z założeń taktycznych. Następnie chłopcy rozegrali pierwszą grę kontrolną w  systemie 1+6 i warto podkreślić, że po pierwszych 15 minutach nasza gra zaczęła już bardzo dobrze wyglądać. Bramki padały zarówno po bardzo ładnych akcjach oskrzydlających jak i środkiem pola w strefie wysokiej. Dziękujemy zawodnikom i trenerom FA Zamość za bardzo dobrą grę i możliwość sprawdzenia się w nowym ustawieniu.

W piątek 24 marca chłopcy z rocznika 2010 (Młodzik starszy) udali się na 3-dniowy Turniej D&D Sport Cup w Miętnem. Turniej rozgrywany były pod balonem. Przebieg Turnieju relacjonuje trener Daniel Kitka:

Po przyjeździe i zakwaterowaniu, zawodnicy udali się na trening. Po treningu wróciliśmy do hotelu, zjedliśmy kolację i oglądaliśmy mecz Czechy – Polska. Następnego dnia wstaliśmy dość wcześnie i w dobrych humorach udaliśmy się na rozpoczęcie turnieju. W rywalizacji wzięło udział 11 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Poziom zawodów był bardzo wysoki i wszystkie drużyny prezentowały nad wyraz dojrzałą grę. Nasi zawodnicy z Młodzika starszego zaprezentowali się z dobrej strony we wszystkich spotkaniach o czym świadczy, że królem strzelców turnieju został zawodnik Hetmana Hubert Waga. Z kolei najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został Wiktor Kolano.

Akademie Hetmana Zamość reprezentowali: Patryk Sikora, Michał Nizioł, Hubert Waga, Adam Podsiadło, Dominik Banach, Dawid Nieckarz, Mikołaj Gil, Oliwier Kitka, Wiktor Kolano, Kamil Działa, Kacper Cis, Milan Lewicki, Antoni Karski, Wiktor Tokarz.

NASTĘPNY MECZ

Tabela