Wracamy do treningów

10/01/2024

Dziś w godzinach wieczornych, na pierwszym treningu przed rundą wiosenną, spotkali się piłkarze i sztab szkoleniowy Hetmana. W sumie trenowało 18 zawodników, zabrakło chorych Sebastiana Łapińskiego i Patryka Dobromilskiego. Z zespołem trenował także Rafał Kycko. Zajęcia miały charakter organizacyjno-wprowadzający.
 
O pierwszym treningu po Nowym Roku opowiada trener Robert Wieczerzak i pomocnik naszej drużyny, Oskar Łazar.
 
– Dzisiaj zaczęliśmy mikrocykl wprowadzający, który kończymy w sobotę testami. Intensywność w tym tygodniu będzie średnia, główne zadania treningów to spokojne przygotowanie zawodników do wysiłku na wyższych parametrach. Po testach dobierzemy środki treningowe do pracy nad siłą i wytrzymałością z trenerem przygotowania motorycznego, Wojtkiem Swatowskim. Plan tygodnia po niedzieli to trzy treningi na boisku sztucznym plus jeden trening motoryczny z trenerem Swatowskim. Weekend mamy wolny, sparingi zaczynamy od 27 stycznia grą kontrolną z Victorią Łukowa – kończy trener Wieczerzak.
 
 – Fajnie było po przerwie wrócić do treningów z chłopakami. Atmosfera w szatni jak i na boisku dalej na wysokim poziomie. Powoli wchodzimy na wyższe obroty, bo przed nami tygodnie ciężkiej pracy i przygotowań do następnej rundy. Niedługo dojdą także sparingi i osobiście nie mogę się doczekać pierwszych minut na boisku – mówi pomocnik Hetmana.

NASTĘPNY MECZ

Tabela