Czas na pierwszy sparing

25/01/2024

Hetmanowcy szlifują formę przed pierwszym sparingiem z Victorią Łukowa. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy ul. Królowej Jadwigi. Przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą. O krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera Roberta Wieczerzaka i Sebastiana Łapińskiego.

– Jesteśmy po dwóch tygodniach przygotowań, praca idzie zgodnie z planem. Mamy za sobą trzy treningi w tygodniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią, do tego jeden trening motoryczny z trenerem Wojtkiem Swatowskim. Po testach dobraliśmy środki do pracy nad wytrzymałością i siłą – na tych aspektach skupiliśmy się w tych dwóch mikrocyklach. Ten tydzień kończymy sparingiem z Victorią Łukowa i zobaczymy jak to będzie wyglądało na boisku. Dołączył do nas Rafał Kycko, nasz wychowanek, który zdecydował się do nas wrócić i pomóc w założonym celu. Liczymy, że Rafał na wiosnę będzie mocnym punktem naszej drużyny. Do treningów wrócił także po poważnej kontuzji Oliwier Płatek, nasz wychowanek rocznik 2006, który występuje na pozycji napastnika. Oliwier pomału wraca do obciążeń, myślę, że na rundę wiosenną będzie do naszej dyspozycji. Na tą chwilę wszyscy są zdrowi, a frekwencja bardzo dobra – mówi trener Wieczerzak. 

– W najbliższą sobotę zagramy pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, więc cieszy fakt powrotu do systematycznej gry. Treningi, jak i samo zaangażowanie chłopaków, jest na bardzo wysokim poziomie. Przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą, co nie dziwi, bo cel jest jeden – umocnienie się na pozycji lidera – mówi nasz pomocnik Sebastian Łapiński.

NASTĘPNY MECZ

Tabela