22.01.2019

Po pierwszych treningach przyszedł czas na mecz kontrolny. Do Zamościa przyjedzie Górnik Łęczna, najlepsza drużyna z Lubelszczyzny ostatnich lat. Biało-Zielono-Czerwoni rozegrają w sumie dziesięć sparingów. Początek rozgrywek IV ligi zaplanowano na 23 marca.

Nasz rywal

Górnik Łęczna założony został 20 września 1979. Zaczynając od B-klasy uzyskał kolejne awanse w 1980 roku (do A klasy), rok później do V ligi, w 1983 i ’84 roku kolejno do IV i III ligi, a w 1988 do drugiej ligi. W sezonie 2002/2003 zespół awansował do I ligi. W ostatnich dwóch latach drużyna z Łęcznej spadła z Lotto Ekstraklasy do drugiej ligi. Trenerem Górnika jest były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda. Podopieczni popularnego „Franza” zajmują piąte miejsce w tabeli II ligi po rundzie jesiennej.

Poprzedni mecz

Zielono-czarni pokonali w sparingu Motor Lublin 4:1. Bramki dla Górnika strzelali Bartosza Mroczka, Jakuba Cielebąka i dwóch zawodników testowanych.

Górnik Łęczna – Motor Lublin 4:1 (2:0)
Mroczek 13, Testowany 19, Testowany 58, Cielebąk 79

Górnik: I połowa: Testowany – Testowany, Pajnowski, Midzierski, Testowany, Łuszkiewicz, Wójcik, Essam, Pisarczuk, Mroczek, Testowany.

II połowa: Testowany – Testowany, Rogala, Testowany, Kukułowicz, Tymosiak, Sasin, Testowany, Korczakowski, Testowany, Cielebąk.