To już jutro! Wielki dzień w historii zamojskiej piłki nożnej. Klub Sportowy Hetman Zamość oficjalnie wznowi działalność. Z tej okazji przygotowana została uroczystość, w której uczestniczyć będą zasłużeni dla zamojskiej piłki nożnej zawodnicy, trenerzy i działacze. Każdy sympatyk KS Hetman obowiązkowo powinien pojawić się jutro o godz. 15.30 na zamojskim stadionie.

Uwerturą do uroczystości będzie mecz oldbojów Hetmana Zamość i Stali Mielec. Spotkanie rozpocznie się właśnie o godz. 15.30. Piłkarze grać będą 40 minut (dwa razy 20 minut). Udział w tym wyjątkowym spotkaniu potwierdziła cała rzesza byłych piłkarzy Hetmana. Wielu z nich przyjedzie do Zamościa z różnych stron Polski. W stroju zamojskiego klubu będziemy mogli zobaczyć m.in. Artura Bożyka, Jana Ciosa, Janusza Deca, Pawła Gamlę, Sebastiana Łukiewicza, Marka Motykę, Ireneusza Suchowierzcha i Mirosława Zagrodniczka i innych zawodników, którzy awansowali z Hetmanem do dawnej II ligi lub reprezentowali nasz klub na tym szczeblu rozgrywek.

Około godz. 16.15 zasłużeni dla klubu piłkarze, trenerzy i działacze zostaną publicznie uhonorowani okolicznościowymi medalami KS Hetman. Każdy otrzyma również upominek od Wydawnictwa „Izamarka” w postaci ekskluzywnie wydanego albumu „Piłkarska Zamojszczyzna”. Okolicznościowe przemówienia wygłoszą prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i prezes Hetmana Mirosław Kędrak.

O godz. 17 w spotkaniu kontrolnym, w ramach przygotowań do nowego sezonu zmierzą się pierwsze zespoły czwartoligowego Hetmana i pierwszoligowej Stali Mielec. A po meczu piłkarze, trenerzy i inni zaproszeni goście wezmą udział w poczęstunku, w restauracji OSiR, ale ta część jest już zastrzeżona tylko dla posiadaczy specjalnych zaproszeń.

W trakcie imprezy na stadionie widzowie będą mogli skorzystać z cateringu. Sprzedawane będzie także piwo o niższej zawartości alkoholu.
W imieniu organizatorów imprezy, czyli Fundacji Klub Sportowy Hetman Zamość, redakcja naszego portalu serdecznie dziękuje zamojskim firmom, które wsparły organizację uroczystości reaktywacji KS Hetman. Słowa wdzięczności kierujemy do Szkoły Nauki Jazdy Tadeusza Pieczykolana, firmy cateringowej Józefa Topolskiego i hurtowni „Elgor”.

MaSzt
sobota, 23 lipca 2016