2.11.2018

Podopieczni Jacka Ziarkowskiego przyzwyczaili zamojskich kibiców do tego, że ich drużyna wygrywa na własnym stadionie. Hetman triumfował w ostatnich 14 spotkaniach przy Królowej Jadwigi 8 i w sobotę stanie przed szansą zdobycia kolejnych trzech punktów. Zwycięstwo pozwoliłoby na dokonanie historycznego wyczynu, jakim byłaby seria domowych wiktorii w ciągu 365 dni. Równie ciekawie prezentuje się klasyfikacja strzelców IV ligi. Pierwsze miejsce ex aequo zajmują w niej Kamil Oziemczuk, Mateusz Olszak i Rafał Turczyn, którzy zgromadzili w tym sezonie po 9 bramek.

Nasz rywal

Polesie Kock założone zostało 16 września 1985 roku i reprezentuje barwy czarno-żółto-niebieskie.. W sezonie 2015/16 zespół z Kocka zajął miejsce na podium w tabeli IV ligi. Trzecie miejsce tuż za Podlasiem Biała Podlaska i Stalą Kraśnik okazało się najlepszym rezultatem od lat. Rok później klub żegnał się już z piątym szczeblem rozgrywkowym. W zeszłym sezonie klasy okręgowej (grupa Lublin) Polesie wywalczyło awans, mimo że zajęło w niej drugie miejsce. Spowodowane było  to wygraniem ligi przez rezerwy Wisły Puławy, które nie mogły awansować ze względu na pierwszą drużynę z Puław, która od tego roku występuje w trzeciej lidze. Obecnie nasz najbliższy rywal zajmuje czternaste miejsce w tabeli z zaledwie dwoma zwycięstwami na koncie. Najlepszym strzelcem Polesia po 13 spotkaniach jest Grzegorz Misiarz, który strzelił trzy bramki.

Poprzedni mecz:

Polesie Kock – Włodawianka Włodawa 2:2 (1:1)

Bramki: Szymon Bielecki 6′, Maciej Skrzypek 62′- Marcin Misiak 43′, Antoni Jemioł 75′

Polesie: Zapał – Dobosz, Kamiński (70′ Sikorski), Wójcik, Mi. Skrzypek – Bielecki, Ma. Skrzypek, Duduś (85′ Nowakowski), Majcher, Misiarz – Al-Swaiti.

Ostatnie bezpośredni mecze

Hetman Zamość – Polesie Kock, 1:2, 10 czerwca 2017

Polesie Kock – Hetman Zamość, 0:5, 6 listopada 2016

Sędzią sobotniego spotkania będzie Piotr Kawiński. Początek meczu o godzinie 13:00.