Na początku spotkania dała o sobie znać jedna z największych bolączek zamojskiej drużyny, jaką jest obrona przy stałych fragmentach gry. W 12. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Fuad Bayramov wyskoczył najwyżej i celnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Potem jednak gra się wyrównała i choć optyczną przewagę posiadali gospodarze, to albo przy ich strzałach brakowało dokładności, albo na drodze piłki do siatki stawał Jakub Wyłupek. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się jednobramkowym prowadzeniem KSZO, piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego wyprowadzili bardzo szybką akcję ze środka pola, którą ponownie celnym strzałem wykończył Fuad Bayramov.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony spotkania był dość wyrównany, jednak obydwu stronom brakowało dokładności przy ostatnim podaniu lub wykończeniu. Problemy Hetmana rozpoczęły się w 62. minucie, kiedy po stracie przy wyprowadzeniu piłki i dośrodkowaniu z lewego skrzydła, futbolówkę do własnej bramki skierował Paweł Szatała. W kolejnej akcji po wznowieniu gry ponownie zemściła się strata w bocznym sektorze, piłka trafiła do Michała Palucha, który mierzonym strzałem z linii pola karnego pokonał Jakuba Wyłupka. Były zawodnik Hetmana był też głównym bohaterem kolejnej akcji bramkowej, kiedy w 68. minucie pewnym strzałem po dłuższym słupku wykończył składną akcję gospodarzy. Wynik spotkania ustalił pięć minut później ustalił wprowadzony po przewie Bartłomiej Smuczyński. Piłkarze Hetmana próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, w 79. minucie po strzale z rzutu wolnego bliski szczęścia był Nastałek, jednak piłka przeszła obok słupka.

W kolejnym meczu Hetman podejmie na własnym boisku Wólczankę Wólka Pełkińska. Mecz odbędzie się 8 maja, o godz. 17:00 w Zamościu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Hetman Zamość 6:0 (2:0)

Bramki: Bayramov (12′, 45’+1), Szatała (62′ – samobójcza), Paluch (63′, 68′), Smuczyński (73′).

KSZO: Lipiec – Głaz, Mężyk, Zając, Persona, Pawlik (71′ Szydłowski), Partyka (66′ Szymański), Bayramov, Zaklika (60′ P. Kaczmarek), Nowak (66′ Smuczyński), Stanisławski (60′ Paluch).

Hetman: Wyłupek – Szatała, Dajos, Wolanin, Łapiński (70′ Gierowski), M. Wszoła (46′ Maziarka), Kaznocha, Pupeć, Pokrywka, Sienkiewicz (46′ Nastałek), Chyrchała.

Żółte kartki: Partyka, Nowak, Głaz – Szatała, Kaznocha.