Trener Jacek Ziarkowski odbył w dniu wczorajszym trening z piłkarzami Hetmana, po czym dzisiaj w godzinach południowych poinformował Zarząd Stowarzyszenia o tym, że w dalszym ciągu pozostaje trenerem czwartoligowego Kryształu Werbkowice.

Obowiązki pierwszego trenera do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca przejął dotychczasowy asystent, trener Jarosław Czarniecki.

Życzę Hetmanowi jak najlepiej, to klub, który zawsze był, jest i będzie bliski mojemu sercu. Uznałem, że w chwili obecnej nie będę w stanie odpowiednio wpłynąć na drużynę. Wierzę, że władze klubu znajdą odpowiednie rozwiązanie sytuacji. Hetman zasługuje na to, aby grać jak najwyżej, a kibice Hetmana zasługują na to, aby oglądać swoją drużynę, która nie odstępuje na krok rywala, walczy, pokazuje zamojski charakter. Drużynę, której miejsce docelowo jest na pewno wyżej, aniżeli trzecia liga. Zadeklarowałem dyrektorowi Janowi Ciosowi swoją pomoc dla Hetmana, to jednak w chwili obecnej nie jako pierwszy trener. Wierzę, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi pracować w Zamościu, ale uznałem, że to jeszcze jednak nie jest ten czas – mówi Jacek Ziarkowski, trener Kryształu Werbkowice.

O nazwisku nowego trenera poinformujemy w chwili podpisania stosownej umowy z nowym szkoleniowcem.