Za kilka godzin rozpoczynamy mecz z Siarką. Tymczasem przypomnijmy sobie jeszcze, jak w środę przy pustych trybunach Hetman Zamość rozgromił Ładę 1945 Biłgoraj 6:0 (0:0) w półfinale Pucharu Polski ZOZPN. Poniżej krótka relacja i zdjęcia z meczu.

Do przerwy nic nie wskazywało na pogrom. Mecz toczył się w niezbyt szybkim tempie i żadna z ekip nie wypracowała sobie klarownej okazji bramkowej. Obraz spotkania diametralnie zmienił się w drugiej połowie, a Hetman w ciągu 10 minut dosłownie znokautował gospodarzy. Strzelanie zaczął aktywny Mateusz Olszak, który w sytuacji sam na sam najpierw trafił w słupek, a po chwili poprawił już skutecznie. W kolejnej akcji zahaczony w polu karnym został Kamil Oziemczuk. Poszkodowany osobiście wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów. Do siatki trafił również Bruno Wacławek, który z zimną krwią wykończył zespołową akcję gości. Czwarty gol to zasługa Dawida Skoczylasa, który wbiegł w pole karne i uderzył płasko z ośmiu metrów. Najładniejsze trafienie należało do Przemysława Koszela. Skrzydłowy biało-zielono-czerwonych huknął z osiemnastu metrów pod poprzeczkę i Łukasz Szawara był bezradny. Strzelanie zakończył Rafał Turczyn, posyłając precyzyjnie piłkę do siatki z szesnastu metrów. Ładną asystą przy golu popisał się zaś Dawid Skoczylas.

W finale Hetman zmierzy się z Unia Hrubieszów, która po karnych wyeliminowała Kryształ Werbkowice. I tylko Szczepana Popko żal. Nasz Zawodnik już w 3 min. doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Mamy jednak nadzieję, że Szczepan szybko wróci do pełni sił i zespołu. Czego z całego serca wszyscy Mu życzymy!

  • Jechaliśmy po pewne zwycięstwo i tak też było. Rywale praktycznie przez cały mecz nie stworzyli sobie żadnej sytuacji. Pokazaliśmy cierpliwość i przyniosło to efekt. Szkoda tylko, że Szczepan Popko doznał kontuzji kolana. Czekamy z niepokojem na diagnozę – skomentował mecz trener Jacek Ziarkowski.

Łada 1945 Biłgoraj – Hetman Zamość 0:6 (0:0)
Bramki: Mateusz Olszak 53, Kamil Oziemczuk 56 (z karnego), Bruno Wacławek 59, Dawid Skoczylas 63, Przemysław Koszel 75, Rafał Turczyn 90.

Hetman: Amermajster – Kanarek (46 Skiba), Dudek, Kursa, Kopyciński (60 Skoczylas) – Koszel, Popko (3 Oziemczuk, 68 Kycko), Pupeć (60 Słotwiński), Rzadkosz (46 Wacławek), Turczyn – Olszak.

Sędziował: Paweł Tucki. Widzów: 0.