Bruno Wacławek trafia po raz trzeci w sezonie i Hetman remisuje z Wisłą Puławy 1:1 (1:1). Twierdza Zamość nadal jest niezdobyta!

W wyjściowym składzie biało-zielono-czerwonych zabrakło Przemysława Żmudy i Rafała Kycki (kontuzje). Zagrał za to wreszcie Patryk Słotwiński. Mecz mogliśmy rozpocząć od wysokiego „c”. Do podania z głębi pola doszedł Paweł Myśliwiecki, ładnie zwiódł obrońcę, ale uderzył zbyt lekko i Paweł Socha bez trudu obronił to uderzenie. Wisła odpowiedziała golem. Po ładnym rozegraniu piłki, z prawego skrzydła dośrodkował Michał Wolanin, a Szymon Stanisławski głową trafił do siatki. W 24 min. był już jednak remis, w czym ogromna zasługa Bruna Wacławka. Nasz młodzieżowiec otrzymał górne podanie od Patryka Słotwińskiego, ale opanował trudną piłkę. Po chwili mimo asysty dwóch graczy z Puław ruszył odważnie do przodu i w sytuacji sam na sam trafił tuż przy słupku. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła już sobie okazji bramkowych. Przyznać jednak trzeba, że to nasi rywale lepiej operowali piłką. Na początku drugiej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Oziemczuk. Został jednak skutecznie zablokowany. Po chwili w polu karnym gości doszło do ewidentnego zagrania ręką, jednak sędzia nie zareagował. W tej części gry nasz zespół próbował stwarzać zagrożenie prostymi środkami. Długie piłki posyłane były na Kamila Oziemczuka, który strącał je głową. Po jednej z takich akcji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Olszak, ale strzelił obok po słupka. Po chwili z rzutu wolnego dośrodkował Michał Skiba, główkował Kamil Oziemczuk, na posterunku był jednak Paweł Socha. W drugiej połowie goście dwukrotnie groźnie zaatakowali, ale Dawid Skoczylas i Michał Dudek przerwali akcje faulami.

Podsumowując, po męskiej grze padł remis, który nie krzywdzi żadnej z drużyn.  Przez grzeczność pominiemy poziom sędziowania, który wyraźnie odbiegał od standardów trzecioligowych.

https://www.facebook.com/KronikaTygodnia/videos/728410167620798/?t=2

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:1 (1:1)

Bramki: Wacławek 24 – Stanisławski 9

Hetman: Sobieszczyk – Kanarek Kursa, Dudek, Skiba  – Słotwiński (64 Koszel), Buczek (73 Pupeć), Wacławek (60 Kopyciński), Myśliwiecki, Skoczylas (83 Olszak) – Oziemczuk.

Żółte kartki:  Skoczylas, Dudek.

 Sędziował: Paweł Sitkowski (Kąkolewnica). Widzów: 800.