Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, choć sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo i zarówno Jakub Wyłupek jak i Maciej Kowal nie mieli zbyt dużo pracy. Piłkarze Hetmana długimi momentami posiadali przewagę w posiadaniu piłki, jednak brakowało przyspieszenia, a długie podania często nie znajdowały adresata, bądź padały łupem obrońców gości. Na wyróżnienie zasługuje akcja z 17. minuty, kiedy Kacper Nastałek podaniem z pierwszej piłki uruchomił na skrzydle Sebastiana Łapińskiego, ten dośrodkował i niewiele zabrakło, by Przemysław Chyrchała otworzył wynik spotkania. Gdy wydawało się, że piłkarze zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, Filip Krempa dynamicznie zaatakował lewą stroną boiska, wycofał piłkę do niepilnowanego na skraju pola karnego Mateusza Janeczki, który miał wystarczająco dużo miejsca i czasu by precyzyjnym strzałem w długi róg pokonać naszego golkipera.

Po przerwie Hetman mocno dążył do wyrównania, choć i goście mieli swoje okazje, szczególnie po stałych fragmentach gry. W 53. minucie bardzo dobre, prostopadłe podanie od Rafała Turczyna  otrzymał Nastałek, który wycofał do lepiej ustawionego Chyrchały , jednak ten zamiast strzelać z pierwszej piłki, próbował mijać rywala i stracił futbolówkę. O tym, że niewykorzystane okazje się mszczą zamościanie przekonali się po niespełna trzech minutach. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dawid Bałdyga głową skierował piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Wyłupka. Ten sam zawodnik w 65. minucie pozbawił zamościan nadziei na korzystny rezultat – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, znowu główką, jednak tym razem z odległości ponad 11 metrów pokonał golkipera Hetmana. Nasi zawodnicy do końca walczyli choćby o zdobycie honorowej bramki. Bliski szczęścia w 70. minucie po dobrym dograniu Michała Wolanina był Przemysław Koszel, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek. Niestety, do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty pojechały do Tarnobrzegu.

W ostatnim spotkaniu sezonu zamościanie zagrają na wyjeździe z Wisłą Sandomierz.  

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1)

Bramki: Janeczko (43′), Bałdyga (57′, 65′).

Hetman: Wyłupek – Szatała, Dajos, Kaznokha, Gierowski, Turczyn (68′ Pupeć), Koszel, Pokrywka, Nastałek, Łapiński (68′ Wolanin), Chyrchała.

Siarka: Kowal – Kowalik, Józefiak, Sulkowski, D’Apollonio (88′ Orzechowski), Zmarzlik (83′ Głowa), Duda, Skrzypek (46′ Tabor), Krempa, Janeczko, Bałdyga (78′ Paczocha).

Żółte kartki: Sulkowski (Siarka), Turczyn (Hetman).

Sędziował: Jakub Moskal (Kielce).

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (12.06.2021)
Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (12.06.2021)
Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (12.06.2021)
Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (12.06.2021)