Grający o utrzymanie piłkarze Lewartu, mimo kiepskiej passy w trzech ostatnich spotkaniach, od początku meczu postawili Hetmanowi bardzo wymagające warunki. Już w 3. minucie meczu arbiter Michał Mikulski podyktował rzut karny, choć „jedenastka” była mocno dyskusyjna. Jednakże najlepszy strzelec Lewartu, Krystian Żelisko nie pomylił się i gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie.  W 19. minucie dwójkową akcję Aftytka – Żelisko  celnym strzałem wykończył ten pierwszy i na boiskowym zegarze było 2:0. W 33. minucie goście wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. Grzegorz Fularski uderzył po długim rogu, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Zamościanie próbowali odpowiadać akcjami ze skrzydeł, jednak po niezłych wrzutkach strzały biało-zielono-czerwonych odbijał bramkarz gospodarzy lub mijały one słupek bramki Lewartu. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony padł czwarty gol dla podopiecznych Tomasza Bednaruka . Świech wyłożył piłkę do Joe Dermana, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce praktycznie ustalając wynik meczu.

W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już tak wielu bramek. Lewart zwolnił tempo i nie potrafił znaleźć sposobu na podwyższenie rezultatu. Z kolei Hetman usilnie dążył choćby do uzyskania honorowego trafienia i sztuka ta udała w 70. minucie, kiedy Długosza celnym strzałem pokonał najlepszy strzelec zamościan, Przemysław Chyrchała. 10 minut później rozmiary porażki mógł jeszcze zmniejszyć Kacper Nastałek, jednak po jego indywidualnej akcji i strzale piłka trafiła w słupek.

Następny mecz i zarazem ostatnie spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością Hetman rozegra w Zamościu z Siarką Tarnobrzeg.

Lewart Lubartów – Hetman Zamość 4:1 (4:0)

Lewart: Długosz – Święch, Zbiciak, Janiszek, Niewiński, Fularski, Maksymiuk (78′ Buczek), Dearman (70′ Bednarczyk), Aftyka, Najda (84′ Góralski), Żelisko (84′ Duda)

Hetman: Wyłupek – Gierowski, Grzęda, Kaznocha, Szatała, Koszel, Turczyn, Łapiński (31′ Wolanin), Nastałek, Sienkiewicz (46′ Pokrywka), Chrychała

Żółte kartki: Kaznocha, Grzęda, Turczyn (Hetman)

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)

Lewart Lubartów – Hetman Zamość 4:1 (05.06.2021)