Rachunki wyrównane

23/09/2023

W sobotnim spotkaniu 8. kolejki zamojskiej klasy okręgowej Hetman pokonał 9:0 Unię Hrubieszów. Podopieczni Roberta Wieczerzaka odnieśli okazałe zwycięstwo, a goście praktycznie nie zmusili Patryka Dobromilskiego do wysiłku. Trzy gole dla drużyny z Zamościa zdobył Oleksandr Kushch Vasylyshyn, dwie Kamil Woźniak i Sebastian Łapiński, a po jednym dołożyli Jakub Laskowski i Mateusz Materna.

Hetman Zamość – Unia Hrubieszów 9:0 (3:0)

Bramki: 10’ 54’ Woźniak, 11’, 29’, 39’ Kushch-Vasylyshyn, 74’ Materna 75’ Laskowski, 78’, 89’ Łapiński

Hetman: Dobromilski (75’ Bednarczyk)  – Herda (65’ Zakrzewski) , Materna, Serdiuk, Kostrubiec (75’ Bartecki),Woźniak (60’ Łapiński), Laskowski  Łazar (60’ Nowak), Chodacki (65’ Oseła), Miedźwiedź (65’ Woźniak) , Kushch – Vasylyshyn (67’ Wołoch)

Sędziował: Barda

Żółta kartka: Łazar

Kilka znajomych twarzy mogli zobaczyć w drużynie z Hrubieszowa kibice, którzy wybrali się na sobotnie spotkanie. Trenerem gości jest bowiem Andrzej Rycak, a oprócz tego w pierwszej jedenastce wystąpili, Krystian Szura oraz Adrian i Patryk Cymerman. Już w drugiej minucie Hetman mógł otworzyć wynik meczu. Desygnowany do gry w pierwszym składzie Kamil Woźniak znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, ale oddał mocny niecelny strzał nad poprzeczką. Kolejnej okazji na szczęście dla gospodarzy Woźniak już nie zmarnował. Pomocnik Hetmana oddał uderzenie z pola karnego nie dając szans Wanarskiemu. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednej bramce i szybko chcieli podwyższać prowadzenie. Już w kolejnej sytuacji wynik na 2:0 podwyższył bramkostrzelny Oleksandr Kushch- Vasylyshyn, który na początku musiał uznać wyższość golkipera z Hrubieszowa, ale już przy dobitce nie mógł się pomylić. Groźnie ponownie pod bramką Unii było po dośrodkowaniu z prawej strony Patryka Miedźwiedzia na głowę Oleksandra Kushcha- Vasylyshyna, po którym ostatecznie obiło poprzeczkę. W 29. minucie Miedźwiedź tym razem na lewej stronie zdołał dośrodkować na głowę Kushcha- Vasylyshyna, a ten dopełnił formalności, podwyższając rezultat na 3:0. Pięć minut później Miedźwiedź otrzymał prezent od Krystiana Szury, a jego strzał prawą nogą trafił w słupek. W 39. minucie napastnik Hetmana skompletował klasycznego hattricka. Kushch- Vasylyshyn zabawił się z obrońcami Unii i ładnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Wanarskiemu.

Po przerwie to Unia pierwsza stworzyła sobie sytuację do zdobycia gola. Na szczęście dla gospodarzy Patryk Dobromilski nie dał się pokonać i sparował piłkę na rzut rożny. W 54 minucie Michał Herda zagrał z prawej strony w pole karne, a po zamieszaniu w nim piłkę do siatki skierował Woźniak. Siedem minut później po ładnym dośrodkowaniu lewą nogą Kushcha-Vasylyshyna piłka doszła do Jakuba Laskowskiego, a ten wolejem trafił wprost w bramkarza z Hrubieszowa. Wynik na 6:0 podwyższył Mateusz Materna, który głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Łapińskiego. Minutę później Jakub Laskowski zdecydował się na strzał zza pola karnego lewą nogą,  po którym piłkę z siatki musiał wyjmować Wanarski. W 78. minucie Rodion Serdiuk dograł do Sebastian Łapińskiego, a ten uderzeniem z pola karnego ponownie zmusił do kapitulacji golkipera z Hrubieszowa. Wynik na 9:0 dla Hetmana ustalił Łapiński po pięknym strzale z rzutu wolnego. Jeszcze w ostatniej akcji spotkania piłkę w słupek po raz kolejny skierował Miedźwiedź.

Trener Robert Wieczerzak po meczu:

– Po dobrym meczu pokonujemy Unię Hrubieszów 9:0.Od początku mieliśmy mecz pod kontrolą. Spokojnie rozgrywaliśmy akcje, a w fazie kończącej odpowiednio przyspieszaliśmy co stworzyło nam wiele sytuacji bramkowych. Cieszy skuteczność Sahsy Kushch-Vasylyshyna, który coraz pewniej czuje się w naszej drużynie. Cały zespół zagrał na dobrym poziomie ,ale szczególnie chcę pochwalić Kuba Laskowskiego i Kamila Woźniaka ,którzy dzisiaj dostali szansę gry od początku meczu i zagrali fajny mecz. Dziękujemy Unii za mecz teraz regeneracja i od poniedziałku zaczynamy spokojną pracę aby jak najlepiej przygotować się do pojedynku z Tanwią Majdan Stary.

Autor: Paweł Wróbel