Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2022/2023

02/07/2023

Podczas gdy nasi zawodnicy wypoczywają na zasłużonych urlopach, a prezesi dopinają pierwsze transfery, przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie mijającej rundy. Rundy, która mimo braku awansu, była dla nas udana. Na początek wiosnę podsumowuje trener Robert Wieczerzak oraz nasz kapitan, Maciej Nowak.

Trener Robert Wieczerzak:

– Myślę, że to była dla nas udana runda. Poprawiliśmy statystyki jeśli chodzi o bronienie,  cala drużyna lepiej broniła, natomiast jeśli chodzi o atak to byliśmy nieco mniej skuteczni niż jesienią, ale w niewielkim procencie. Chłopaki uwierzyli w swoje umiejętności, na pewno zawodnicy, którzy doszli w zimie do drużyny: Mateusz Materna, Patryk Miedźwiedź, Bartek Szewc, Mateusz Chodacki i Adrian Wołoch byli silnymi punktami naszego zespołu. Bartek i Mateusz bardzo dobrze kierowali gra obronną, a Patryk wprowadził dużo jakości do naszej gry ofensywnej. Mateusz Chodacki grał w trochę mniejszym wymiarze czasowym, ponieważ często zasilał drużynę juniorów. Adrian Wołoch strzelił kilka bramek, ale jego możliwości są większe i musimy tę wyższą jakość wydobyć z niego już na nowy sezon. Mamy bardzo młody zespół, który szybko robi postępy, a jeśli chodzi o nowy sezon to potrzebujemy trzech – czterech wzmocnień i będziemy walczyć o awans.

Maciej Nowak:

– W inauguracyjnym meczu przegraliśmy mecz z Huczwą Tyszowce, nie był to nasz wymarzony początek rundy, lecz stale wierzyliśmy w sukces całej drużyny. Kolejne mecze były już wygrane i udało nam się utrzymać passę meczów bez porażki aż do ostatniego meczu z Ładą Biłgoraj. Moim zdaniem była to zdecydowanie udana runda w naszym wykonaniu, w każdym meczu nikomu nie można było odmówić zaangażowania, woli walki oraz chęci wygrania, czego efektem jest zakończenie rundy wiosennej i całego sezonu na drugim miejscu. W następnym sezonie naszym celem jest awans – mówi kapitan Hetmana.

 
Statystyki rundy wiosennej
 
Hetman na wiosnę zdobył 35 punktów, notując bilans 11 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek. Biało-zielono-czerwoni średnio na mecz zdobywali 2,33 pkt. Bilans bramkowy to 35 bramek zdobytych i 11 straconych – to czyniło z Hetmana najlepszą defensywę w lidze na wiosnę. Nieco częściej do siatki trafialiśmy w II połowie (20 bramek), niż w I połowie (15 trafień). Jeśli chodzi o bramki stracone, to tutaj nieznacznie gorsza okazywała się I połowa (6 bramek), zaś w II połowach straciliśmy o jedną bramkę mniej. Nasi bramkarze 7-krotnie zachowywali czyste konta (Bartłomiej Szewc – 4 razy i Filip Ochal – 3 razy). Mocną stroną naszego zespołu były rzuty karne – w sumie Hetman wykonywał 11 „jedenastek” z czego aż 9 zamieniał na bramki – tutaj wielkie brawa dla niezawodnego w tym elemencie gry Wojtka Oseły
 
Piłkarz rundy Hetmana według Kibiców
 
Wybieraliśmy również najlepszego zawodnika rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Nominowana została piątka zawodników: Maksymilian Kostrubiec, Sebastian Łapiński, Mateusz Materna, Patryk Miedźwiedź, Wojciech Oseła. Zwycięzcą głosowania Kibiców na najlepszego piłkarza rundy wiosennej został Maksymilian Kostrubiec, który zdobył ponad 50% głosów. Serdecznie gratulujemy!

NASTĘPNY MECZ

Tabela