W 16. kolejce zagramy na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ i to gospodarze są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nasz najbliższy przeciwnik zajmuje dziewiąte miejsce, z dorobkiem 21 punktów, na co złożyło się 6 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki (bramki: 21:15).

Przed własną publicznością na sztucznej nawierzchni Podhale jest jak dotychczas niepokonane. Zespół trenera Marcina Zubka cztery spotkania domowe wygrał, a dwa zremisował (bilans bramkowy 10:2). Już sam ten fakt potwierdza, że przed młodą ekipą Hetmana zadanie arcytrudne. Tym bardziej, że z powodu żółtych kartek w Nowym Targu nie zagrają Rafał Kruczkowski i Mikołaj Grzęda.

Najskuteczniejsi gracze Podhala to: Michał Grunt i Damian Lepiarz – po 6 bramek oraz Michał Nawrot – 5 bramek. Dla porównania w naszym zespole Rafał Kruczkowski i Rafał Turczyn strzelili po trzy gole. W barwach czerwono-niebiesko-żółtych gra Michał Dudek, który niemal dwa lata był graczem Hetmana.

Nasi gracze zdają sobie sprawę, że mało kto daje im w Nowym Targu szanse na korzystny wynik. Mimo tego obiecują walkę o każdy centymetr boiska.

Pierwszy gwizdek w sobotę (24 października) o godz. 15.00. Sędzią głównym będzie Adam Jamka. Co ciekawe, arbiter ten gwizdał nam w ostatnim spotkaniu z Podhalem, gdy 18 sierpnia 2019 roku wygraliśmy 2:1. W bieżącym sezonie sędzia z Kielc prowadził 4 mecze, w których pokazał 22 żółte kartki (5,5 na mecz) i nie odgwizdał żadnego rzutu karnego.

KG