4.09.2018

Kryształ Werbkowice założony został w 1973 roku. Do największych sukcesów klubu zalicza się awans do czwartej ligi w sezonie 2013/2014. Trenerem drużyny z Werbkowic od nowego sezonu jest były dyrektor sportowy Hetmana, Piotr Welcz. Kryształ po pięciu kolejkach IV ligi zajmuje siódme miejsce w tabeli i w ostatnim spotkaniu przegrał u siebie z Lewartem Lubartów 2:1. Listę strzelców drużyny z dwoma trafieniami otwiera Adrian Wołoch, tuż za Arkadiuszem Sasem, Bartłomiejem Reszczyńskim, Stanisławem Rybką oraz byłym zawodnikiem Hetmana, Michałem Luterkiem. Czterech zawodników ma na koncie po jednej bramce.

Podopieczni Jacka Ziarkowskiego do pierwszego pucharowego starcia podejdą w znakomitych humorach. Hetman po pięciu zwycięstwach w lidze z 15 punktami na koncie prowadzi w tabeli IV ligi. W ostatnim meczu ze Startem Krasnystaw wygranym 3:0 trener oszczędził kilku podstawowych zawodników przed nadmiernym zmęczeniem. Możemy liczyć zatem na pełne zaangażowanie i chęć walki o puchar, którego zabrakło w ostatnich latach w gablocie Hetmana.

Środowe spotkanie nie będzie biletowane. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania drużyny głośnym dopingiem. Początek meczu o godzinie 16:30 w Zamościu.

Mateusz Różycki