Nasza Fundacja została ustanowiona w 2015 roku. Przyświeca nam idea dążenia do jak najlepszego rozwoju piłkarskiego drużyn seniorów i juniorów starszych oraz jak najpełniejsze przywrócenie tradycji i sukcesów związanych z Klubem Sportowym HETMAN ZAMOŚĆ, którego historia sięga 1934 r.  W latach 90-tych i na początku nowego tysiąclecia KS Hetman Zamość występował na zapleczu ekstraklasy przez jedenaście sezonów. W 2002 roku tytuł Króla Strzelców II ligi w barwach HETMANA zdobył Jacek Ziarkowski – obecny trener zespołu. Jesteśmy przekonani, że doprowadzi on naszą drużynę do awansu do trzeciej ligi, dzięki czemu na stadionie OSiR w Zamościu znów zobaczymy kilkutysięczną widownię.

Działanie Fundacji nie ogranicza się jedynie do zarządzania drużynami piłki nożnej. Prowadzimy na szeroką skalę działalność społecznie użyteczną, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży. Skupiamy się głównie na organizowaniu i rozwijaniu kultury fizycznej, sportu, turystyki i rekreacji wśród dzieci, młodzieży, ale również osób starszych. Poprzez liczne akcje organizowane w szkołach, przedszkolach, świetlicach osiedlowych etc. promujemy aktywny, zdrowy tryb życia w oparciu o pozytywne wartości stojące za społeczną rolą sportu oraz wychowania fizycznego. Od początku maja br. oficjalnie współpracujemy z SPDN „Krok za krokiem” w Zamościu przy realizacji ich celów, w szczególności – pomocy osobom niepełnosprawnym na każdym etapie życia.
Realizowanie tak wielu zadań generuje poważne koszty. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Pieniądze, którymi dysponujemy, możemy pozyskać jedynie z dotacji, darowizn oraz od sponsorów. Niestety, darczyńców wspierających nasz klub jest w dalszym ciągu zbyt mało. Skutkuje to koniecznością rezygnacji z tego, co możemy zrobić, na rzecz tego co musimy.

W tym miejscu chcielibyśmy poprosić Państwa o pomoc. Jeśli popieracie nasze działania i jesteście gotowi je wspomóc, skorzystajcie z naszego zaproszenia i dołączcie do elitarnego „KLUBU 100 KS HETMAN ZAMOŚĆ”.  Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza bezpośrednia współpraca jest nie tylko potrzebna mieszkańcom Zamościa, ale przyniesie NAM WSZYSTKIM wiele satysfakcji. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Klub 100:
Składka miesięczna – minimum 100 pln (umowa zawierana na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny rok)

Korzyści:

I. 2 karnety na rozgrywki drużyny Seniorów – stadion OSIR Zamość.
II. Umieszczenie na stronie internetowej klubu (www.kshetman.zamosc.pl) imienia i nazwiska (ewentualnie nazwy firmy) w zakładce „KLUB 100”. Wyczytywanie nazwy firmy, imienia i nazwiska podczas meczów rozgrywanych na stadionie OSiR w Zamościu.
III. Możliwość udziału w treningach zawodników drużyn seniorów i juniorów starszych.
IV. Możliwość rozmowy z zawodnikami i sztabem szkoleniowym.
V. Otrzymywanie drogą elektroniczną informacji na temat funkcjonowania klubu, akcjach, spotkaniach, zmianach w składzie drużyny, zaproszenia na eventy, mecze wyjazdowe, etc.
VI. Prawo do wykorzystywania herbu Klubu w celach marketingowych, po wcześniejszym uzyskaniu akceptacji Zarządu KS Hetman Zamość.
VII. Certyfikat pamiątkowy potwierdzający status „Sympatyka” KS Hetman Zamość (na życzenie autografy zawodników i trenerów).