Start Krasnystaw założony został 3 sierpnia 1944 roku. Drużyna z Krasnegostawu występuje w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Klub awansował w minionym sezonie do IV ligi wygrywając klasę okręgową grupę Chełm z 63 punktami na koncie. Co ciekawe, awans przyniósł im 1 punkt przewagi nad zespołem Brata Siennica Nadolna. Beniaminek rozgrywki IV ligi rozpoczął od bezbramkowego remisu z Vicorią Żmudź oraz porażki z Lewartem Lubartów 0:2. Pierwszego zwycięstwa podopieczni Arkadiusza Mazurka doczekali się w trzeciej kolejce, kiedy to strzelili u siebie dwie bramki Kłosowi Chełm tracąc tylko jedną. W ostatniej kolejce Start zremisował z Włodawianką 2:2 i zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z pięcioma punktami na koncie.

Podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego pokazali charakter w ostatnim wyjazdowym starciu z Lewartem. Zwycięstwo 1:0 na trudnym terenie przyniosło kolejny, czwarty już komplet punktów. W Lubartowie czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry dostał Przemysław Kanarek, który ukarany został pauzą trwającą trzy spotkania. W niedzielę Hetman z pewnością powalczy o zwycięstwo z nawiązką. Zamościanie nie przegrali na swoim stadionie od ośmiu spotkań. W zeszłym sezonie w rundzie wiosennej Biało-Zielono-Czerwoni wygrywali: 4:1 z Kryształem Werbkowice, 7:0 z MKS-em Ryki, 2:1 z Lewartem Lubartów, 3:2 z Roztoczem Szczebrzeszyn, 3:0 ze Stalą Kraśnik oraz 5:2 z EKO Różanką. W tym sezonie dołożyli także zwycięstwa z MKS-em Ryki 5:0 i Victorią Żmudź 6:1. Kibice z pewnością liczą na podtrzymanie imponującej passy.

Spotkanie poprowadzi sędzia Jakub Prończuk. Początek meczu na stadionie przy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu o godzinie 17:00. Zapraszamy!