Klub Sportowy Powiślak Końskowola założony został w 1985 roku. Drużyna przez większość sezonów występowała w rozgrywkach A klasy. W sezonie 2011/2012 zespół wywalczył jednak awans do klasy okręgowej, a już rok później był w czwartej lidze, w której gra nieprzerwanie do dziś.

Co ciekawe, trenerem Powiślaka jest doskonale znany w Zamościu Łukasz Giza, były zawodnik Hetmana. Biało-Zielono-Czerwone barwy reprezentował podczas dwóch pobytów w Zamościu. Pierwszy raz zawitał w sezonie 2000/01, zaliczając wiele występów aż do 2004 roku. Po raz drugi w Hetmanie pojawił się w rundzie wiosennej w sezonie 2006/07.

DSC_2302

W zeszłym sezonie w bezpośrednich pojedynkach wygrywała drużyna Hetmana. Jesienią zamościanie wywieźli trzy punkty z Końskowoli po dwubramkowym zwycięstwie. W rundzie wiosennej drużyna prowadzona wówczas  przez Krzysztofa Krupę wygrała z Powiślakiem 2:0 po bramkach Filipa Drozda i Damiana Kupisza.

DSC_2250

Serdecznie zapraszamy na pierwszy mecz w sezonie, w którym jedynym celem jest awans do trzeciej ligi. Pierwszy gwizdek sędziego Rafała Reszki zabrzmi o godzinie 17:00. Przypominamy, że wciąż można kupować karnety w cenie 70 zł. Każdy z nich bierze udział w losowaniu licznych nagród, o których pisaliśmy wcześniej.

Mateusz Różycki

DSC_2220