02.08.2017

W dobrej strony pokazali się zawodnicy Hetmana w ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek. Wiosną w spotkaniu kończącym rozgrywki czwartej ligi górą okazał się Hetman, który wygrał 2:1, identycznie pod względem wyniku było i tym razem.

Na początku groźnie zaatakowała Chełmianka i to ona jako pierwsza starała się oddać strzał na bramkę, po uderzeniu zza pola karnego piłka po nodze jednego z naszych obrońców trafiła na rzut rożny. Chwilę później do akcji doszedł Hetman, gdzie po zespołowej akcji bardzo groźnie z dystansu uderzał Solecki, bramkarz nie był w stanie złapać tej piłki i ratował się odrzucając piłkę do boku, na aut. Później znakomite podanie od Soleckiego w pole karne dostał Paluch jednak w sytuacji sam na sam, bramkarz był na posterunku. Chwilę później po pięknej zespołowej akcji drużyny i bardzo dobrym wykończeniu Soleckiego, biało-zielono-czerwoni wyszli na prowadzenie.

Druga połowa to okres wyrównanej gry. Jednak solidna defensywa zamościan nie pozwalała stwarzać sytuacji przyjezdnym. W 72 minucie wynik spotkania wyrównała Chełmianka za sprawą Aleksieja Pritulaka, jego groźny strzał plus śliska murawa spowodowała, że nasz bramkarz musiał skapitulować. Jednak chwilę później za sprawą świetnej wrzutki Palucha i bardzo dobrego wykończenia Stefańskiego głową, Hetman znów wyszedł na prowadzenie, które dowiózł do samego końca. Zawodnicy w dobrych nastrojach mogli schodzić z placu gry, ponieważ w dzisiejszej grze kontrolnej wykonali kawał dobrej roboty.

W najbliższy piątek rusza sprzedaż karnetów na sezon 2017/2018. Na karnetowiczów czekają bardzo atrakcyjnego nagrody. Zachęcamy do zakupu karnetów.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 2:1

1:0 Szymon Solecki, 34 min.

1:1 Aleksiej Pritulak, 72 min.

2:1 Piotr Stefański, 83 min.

Hetman: Troshupa – Kanarek (70’ Gąska), Żmuda, Bednara, Daszkiewicz (70’ Luterek) – Solecki, Mietlicki, Kycko (60’ Stefański) – Turczyn (60’ Otręba), Paluch, Kupisz