Dziś na scenie, na Rynku Wielkim w Zamościu czwartoligowy zespół Hetmana Zamość zaprezentował się licznie zgromadzonej publiczności. Kompletna drużyna wjechała na rynek autokarem, przyozdobionym klubowymi barwami. Po wyjściu z pojazdu, kolejni piłkarze, trenerzy i działacze wchodzili na scenę, wywoływani przez konferansjera Piotra Orzechowskiego.

Gospodarz prezentacji, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk wyraził zadowolenie, że doszło do długo wyczekiwanego odrodzenia się KS Hetman. Zaprosił kibiców do regularnego przychodzenia na zamojski stadion w jak największej liczbie, na mecze, by wspierać drużynę w walce o awans do III ligi. Po raz kolejny publicznie podziękował wszystkim osobom, zaangażowanym w projekt pod nazwą „reaktywacja KS Hetman”.

Trener Krzysztof Rysak upraszał kibiców o wsparcie zespołu w meczach ligowych. Stwierdził, że doping publiczności będzie najbardziej potrzebny zwłaszcza wtedy, gdy drużynie nie będzie się wiodło. – Zaszczytem jest dla mnie to, że mogę pracować z tak inteligentnymi, mądrymi piłkarzami, jakich mam teraz do dyspozycji w swojej drużynie – podkreślał z dumą zamojski szkoleniowiec.
Ciepłe słowa skierował pod adresem prezydenta Andrzeja Wnuka. – Prawdziwego mężczyznę, dżentelmena poznaję się po tym, że jeśli coś obieca, to dotrzyma słowa. Pan prezydent spełnił obietnicę reaktywacji Hetmana, za co jesteśmy mu wdzięczni – powiedział trener Krzysztof Rysak.

W IV lidze Hetman ma grać nie na 100, lecz na 120 procent. Taką deklarację w obecności kibiców złożył na scenie, na Rynku Wielkim kapitan zamojskiego zespołu, Szymon Solecki.

Później przedstawiciele Hetmana odpowiadali na pytania, nadesłane do klubu pocztą mailową. Do tablicy wezwani zostali: prezydent Andrzej Wnuk, dyrektor sportowy i II trener Piotr Welcz, wiceprezes Krzysztof Szmit i trener Krzysztof Rysak. Kibice pytali m.in. o to, czy zostanie zbudowany nowy stadion. – Nie, ale planujemy modernizację stadionu OSiR. Jesteśmy w trakcie rozmów z biurem projektowym. Chcielibyśmy unowocześnić obiekt przy ul. Królowej Jadwigi 8 i zbudować krytą trybunę od strony parku – wyjaśnił prezydent Andrzej Wnuk.

Z kolei dyrektor Piotr Welcz musiał się tłumaczyć z tego, czy nowi piłkarze Hetmana, sprowadzeni spoza Zamościa, są świadomi tego, jaki klub przyszło im reprezentować. – Oczywiście! – przekonywał dyrektor.
Natomiast na pytanie o to, czy obecna kadra Hetmana daje gwarancję sukcesu sportowego, Piotr Welcz odpowiedział, że wierzy w siłę, zaangażowanie i determinację drużyny w 100 procentach. Zwrócił jednak uwagę na to, że zespołu nie da się zbudować w miesiąc. – Będziemy bardzo uważnie przyglądali się zawodnikom, grających na poszczególnych pozycjach. Jeśli ktoś nie będzie spełniał naszych oczekiwań, to natychmiast zareagujemy w najbliższym oknie transferowym, sprowadzając następców – poinformował Piotr Welcz.

O wizję Hetmana za 10 lat zapytany został wiceprezes Krzysztof Szmit. – Nasze plany są ambitne i optymistyczne, jednak w sporcie nie da się przewidzieć i zaplanować sukcesu. Robimy jednak wszystko, żeby klub się rozwijał i zyskał zaufanie kibiców, społeczeństwa oraz potencjalnych sponsorów – odpowiedział.

Internautów zainteresowała także taktyka gry Hetmana w IV lidze. – Będziemy preferowali grę w systemie 1-4-2-3-1, ale może się zdarzyć, że zagramy w ustawieniu 1-4-4-2 lub 1-4-3-3. Taktyka zawsze będzie dostosowana do przeciwnika – wyjaśnił trener Krzysztof Rysak.

Kibice przyjęli zespół Hetmana z entuzjazmem. Zgotowali zamojskiej drużynie efektowną oprawę prezentacji. Odpalili race, powiewali flagami. Barwy Hetmana zawisły także na wieży Ratusza.

MaSzt
niedziela, 31 lipca 2016

PS Galerię zdjęć przygotowali: dziennikarz portalu „Roztocze.net” Daniel Czubara i dziennikarz „Kroniki Tygodnia” Tomasz Tomczewski. Wielkie dzięki!