Z Victorią Żmudź trener Hetmana Zamość Krzysztof Rysak ma dobre skojarzenia. Dwa razy prowadził drużynę przeciwko tej drużynie. I dwa razy cieszył się ze zwycięstwa. Było to w sezonie 2014/2015. prowadził wówczas Omegę Stary Zamość. Jesienią Omega ograła na własnym stadionie Victorię 1:0, a w wiosennym rewanżu pokonała ją na wyjeździe 2:0. – Omega miała wtedy kłopoty kadrowe, była bardzo osłabiona, więc spadła z ligi. W Żmudzi odnieśliśmy jedyne zwycięstwo w rundzie wiosennej. Mam nadzieję, że podtrzymam dobrą passę w rywalizacji z Victorią – mówi Krzysztof Rysak.

Szkoleniowiec Hetmana zdaje sobie sprawę z tego, że w sobotę zmierzą się całkiem inne drużyny, w zupełnie innych okolicznościach. Nie zraża się tym, że Victoria mocno się „uzbroiła”, pozyskując kilku wartościowych piłkarzy, a ponadto jej atutem może być małe boisko. – Pojedziemy do Żmudzi powalczyć o trzy punkty. Spodziewamy się bardzo trudnej, zaciętej rywalizacji od 1 do 90 minuty. Wiosną żadnej z czwartoligowych nie udało się wygrać w Żmudzi. Victoria ma w składzie wielu dobrze znanych piłkarzy, jak Igor Paskiw, Mateusz Tywoniuk czy Grzegorz Wagner, dlatego nie możemy zlekceważyć rywala, będziemy go szanowali. A jeśli chodzi o tamtejsze małe boisko, to będzie ono jednakowe dla obu zespołów. Najważniejsze jest to, że owo boisko ma równą murawę. Piłka nie będzie skakała na nierównościach. O wyniku tego spotkania z pewnością w dużej mierze zadecydują stałe fragmenty gry. Zapowiada się ciekawe widowisko. Piłka będzie raz na jednej, raz na drugiej połowie. Nie dlatego, że piłkarze będą na przemian bezmyślnie kopali, tylko ze względu na krótki wymiar boiska – przewiduje trener Krzysztof Rysak.

Dziś (piątek, 5 sierpnia) piłkarze Hetmana dostali wolne. Do Żmudzi drużyna pojedzie w najsilniejszym składzie. Nikt nie narzeka na uraz, czy inne problemy, nikt też nie będzie pauzował za kartki, uzyskane w poprzednim sezonie. Od poniedziałku (1 sierpnia) trenuje Anton Lucyk, który ostatnio zmagał się z kontuzją. – Nie jest gotowy na grę przez 90 minut, ale na pewno pomoże nam w tym meczu – twierdzi trener Krzysztof Rysak.

Mecz Victorii z Hetmanem rozpocznie się o godz. 17. Spotkanie będzie sędziowała trójka arbitrów z Lublina: Łukasz Woliński (jako główny), Justyna Naklicka i Rafał Sugier.