W sobotnim sparingu ze Startem Krasnystaw trener Krzysztof Rysak będzie miał do dyspozycji 17 zawodników. Łukasz Kamiński, Oleksij Rodewicz i Anton Lucyk przebywają jeszcze na urlopie, a Maciej Markowski w sobotę wyjdzie do Lublina na kurs trenerski. Przy ustalaniu składu pod uwagę brany nie będzie także Damian Wolanin. Młody bramkarz, pozyskany z zespołu juniorów Olimpiakosu Tarnogród, musi jeszcze poczekać na swoją szansę. W wyjściowej jedenastce ma zagrać Kamil Tomczyszyn. – Być może w końcówce meczu do naszej bramki wejdzie Kasper Gadzina. Chciałbym jednak jak najdłużej przyglądać się grze Kamila, bo prawdopodobnie będzie to nasz pierwszy bramkarz – mówi trener Krzysztof Rysak.
Od czwartku trenuje bramkarz Patryk Kierepka. Ale i jego zabraknie w jutrzejszym sparingu. – Patryk przez ponad pół roku zmagał się z kontuzją mięśni przywodzicieli. Wciąż nie trenuje z zespołem, lecz indywidualnie w hali i siłowni. Jeszcze przez co najmniej tydzień będzie musiał ćwiczyć sam – informuje trener Krzysztof Rysak.

Szkoleniowiec zapowiada, że każdy spośród 17 jego podopiecznych w sparingu ze Startem zaliczy co najmniej jedną połowę. Kogo, oprócz Kamila Tomczyszyna, możemy zobaczyć w wyjściowej jedenastce? – Skład mam już ustalony, ale chciałbym go podać dopiero na odprawie przed meczem. Na pewno w pierwszej połowie zagramy w ustawieniu 1-4-4-2, zaś po przerwie – w ustawieniu 1-4-2-3-1. Każdy zawodnik otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Jedni zagrają w wyjściowym składzie w najbliższym sparingu, inni dostaną taką szansę w następnym spotkaniu kontrolnym. Cieszy to, że kadra jest liczna. Praktycznie na każdą pozycję mamy po dwóch zawodników. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w podstawowej jedenastce – podkreśla trener Krzysztof Rysak.

W pierwszym tygodniu piłkarze Hetmana trenowali z wielkim zaangażowaniem, ale trener Krzysztof Rysak przyznaje, że zafundował swoim podopiecznym „średnioumiarkowane obciążenia”. – To był mikrocykl wprowadzający. Pracowaliśmy nad poprawą wytrzymałości ogólnej, dlatego przeprowadziłem sporo ćwiczeń sprawnościowych. W czwartek i piątek popracowaliśmy trochę nad techniką i taktyką. Ćwiczyliśmy także rozgrywanie stałych fragmentów gry – informuje szkoleniowiec zamojskich czwartoligowców.
Ważne – zdaniem trenera Krzysztof Rysaka – jest to, że bez wyjątku wszyscy piłkarze Hetmana przejawiają ogromny zapał do pracy. Każdy solennie przykłada się do obowiązków szkoleniowych. – Nikt już nie myśli o porażkach w III lidze. Zresztą, dużo jest nowych piłkarzy. Da się wyczuć optymizm, jaki zapanował w drużynie. Mamy pełny komfort. Klub zapewnia mam wszystko, co jest niezbędne, żeby dobrze się przygotować do rozgrywek. Możemy się skupić tylko na treningach – cieszy się trener Krzysztof Rysak.

 

Terminarz sparingów Hetmana

Hetman Zamość – Start Krasnystaw
9 lipca (sobota), godz. 11

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa
16 lipca (sobota), godz. 10.30

Hetman Zamość – Górnik II Łęczna
20 lipca (środa), godz. 17

Hetman Zamość – Stal Mielec
24 lipca (niedziela), godz. 17 (stadion OSiR)

Hetman Zamość – Omega Stary Zamość
30 lipca (sobota), godz. 11

Wszystkie mecze, oprócz spotkania ze Stalą Mielec z okazji reaktywacji KS Hetman, rozegrane zostaną w Zamościu na boisku za Rotundą. W przypadku obfitych opadów deszczu mecze mogą być rozgrywane na boisku OSiR ze sztuczną murawą.

MaSzt
piątek, 8 lipca 2016