Koniec laby. Piłkarze Hetmana Zamość wzięli się ostro do pracy, żeby w sezonie 2016/2017 uplasować się w czołówce czwartoligowej tabeli. Na inauguracyjny trening przybyło 19 piłkarzy: Łukasz Bubeła, Hubert Czady, Patryk Czarniecki, Dawid Daszkiewicz, Przemysław Dębicki, Adrian Goch, Łukasz Fidler, Kacper Gadzina, Michał Luterek, Maciej Markowski, Bartłomiej Mazur, Norbert Myszka, Błażej Omański, Damian Otręba, Szymon Płotnikiewicz, Szymon Solecki, Kamil Tomczyszyn, Rafał Turczyn i Damian Wolanin. Zabrakło Łukasza Kamińskiego, Oleksija Rodewicza i Antona Lucyka. Co trzej piłkarze przystąpią do zajęć dopiero w najbliższy poniedziałek (11 lipca).

Nowe twarze w drużynie to Adrian Goch i Damian Wolanin. Obaj urodzili się w 1999 roku. Ten pierwszy, to syn znanego i cenionego na Zamojszczyźnie działacza Omegi Stary Zamość Krzysztofa Gocha. Gra na pozycji środkowego pomocnika, ostatnio występował w zespole juniorów młodszych Cracovii, w małopolskiej I lidze wojewódzkiej. Drugi jest bramkarzem, przybył z zespołu juniorów Olimpiakosu Tarnogród. – Szukamy jeszcze młodego i perspektywicznego napastnika, najchętniej – z regionu, choć może też być spoza Zamojszczyzny – informuje Piotr Welcz, dyrektor i II trener Hetmana.

Pierwszy trening poprzedziło półgodzinne spotkanie w sali konferencyjnej OSiR prezesa Hetmana Mirosława Kędraka i dyrektora Piotra Welcza ze sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami. – Omówiliśmy bieżące sprawy organizacyjne – mówi Piotr Welcz.
Później drużyna wyszła na płytę główną zamojskiego stadionu, żeby wziąć udział w sesji fotograficznej dla naszego portalu. Następnie wszyscy udali się na boiska treningowe za Rotundą. Tam zajęcia poprowadzili trenerzy Krzysztof Rysak, Piotr Welcz i Krzysztof Krupa oraz szkoleniowiec bramkarzy Piotr Trześniewski. Ćwiczenia i gierkę szkoleniową uważnie obserwował prezes Mirosław Kędrak. – Jestem usatysfakcjonowany z zawodników, którzy uczestniczyli w treningu, a także ich poziomem sportowym, który zaprezentowali. Myślę, że tworzy się bardzo fajna drużyna. Czas pokaże, czy nasze działania okażą się owocne – mówi prezes Mirosław Kędrak.

W sobotę, 9 lipca zamojscy piłkarze rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Ich rywalem będzie Start Krasnystaw z chełmskiej klasy okręgowej, a nie – jak pierwotnie planowano – Lublinianka. W poniedziałek 4 lipca okazało się, że zespół z Lublina będzie występował w IV lidze, a nie w klasie okręgowej, jednak ze względu na swoją niepewną sytuację opóźnił przygotowania do nowego sezonu. Drużynę poprowadzi nowy trener, który zastąpi Marka Sadowskiego.

MaSzt
wtorek, 5 lipca 2016