Początek pierwszej połowy spotkania upłynął pod znakiem lekkiej przewagi optycznej Hetmana, która niestety nie przełożyła się na konkretne sytuacje bramkowe. Widać było, że obydwie drużyny podeszły do spotkania z dużym respektem do rywala i żadna z nich nie rzucała się do zdecydowanych ataków. Pierwszy sygnał do ataku dał Gryf, ale strzał obrońcy gości przeszedł ponad bramką strzeżoną przez Jakuba Wyłupka. Wszystko co najważniejsze w całym spotkaniu wydarzyło się w ciągu niespełna pięciu minut, między 27. a 31. minutą. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez zamościan, strzał głową oddał Przemysław Gałka, w sporym zamieszaniu piłka trafiła w obrońcę gości i wpadła do siatki. Niestety, piłkarze Hetmana nie cieszyli się z tego prowadzenia zbyt długo, ponieważ po dwóch minutach to Gryf wykonywał rzut wolny i dośrodkowanie główką na gola zamienił Damian Baran. Po wyrównującym trafieniu goście poszli za ciosem. Po przejęciu piłki i szybkiej kontrze piłka trafiła do Bartłomieja Panasa, który z pewnym strzałem pokonał bramkarza Hetmana. W końcówce pierwszej połowy piłkarze obydwu stron mieli jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku, po stronie zamościan próbował m.in. Mateusz Wójcik, niestety bezskutecznie.

Druga połowa przebiegała w zdecydowanie wolniejszym tempie, a na boisku działo się niewiele. Nasza drużyna dążyła do wyrównania, jednak brakowało decydującego podania, które przełożyłoby się na konkretne sytuacje. Piłkarze Gryfa spuścili z tonu i koncentrowali się raczej na obronie korzystnego rezultatu. Do końca drugiej odsłony wynik nie uległ już zmianie i z trzech punktów mogli cieszyć się goście.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 19 sierpnia w Krasnymstawie, gdzie zamościanie zmierzą się z miejscowym Startem.

Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (1:2)

Bramki: D. Dobromilski (27′ – samobójcza) – Baran (29′), Panas (31′).

Hetman: Wyłupek – Herda (84′ Brzozowski), Kaznocha, Ostaszewski (39′ Bator), Gierowski, Miedźwiedź, Gałka (46′ Sienkiewicz), Nowak (65′ Kozioł), Łapiński, Maziarka, Wójcik.

Gryf: P. Dobromilski – Cymerman (75′ Magryta), D. Dobromilski, Tomaszewski, Wołoch, Woźniak (89′ Fidler), Kierepka (62′ Dołba), Żukowski, Dębicki (55′ Markowski), Baran (80′ Sałamacha), Panas.

Żółte kartki: Ostaszewski, Wyłupek, Łapiński – Cymerman, Żukowski, D. Dobromilski.

Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).

Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (14.08.2021)
Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (14.08.2021)
Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (14.08.2021)
Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (14.08.2021)
Hetman Zamość – Gryf Gmina Zamość 1:2 (14.08.2021)