Meczem z Huczwą Tyszowce piłkarze Hetmana Zamość zainaugurowali rozgrywki hummel IV ligi grupy II. W pierwszej połowie spotkania, mimo widocznej przewagi gości, zamościanie próbowali kontrować rywala, jednak mieli problemy z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich. To co najważniejsze w pierwszej odsłonie wydarzyło się w 28. minucie meczu. Pechowcem w tej sytuacji był Mykhajlo Kaznokha, który interweniował nieszczęśliwie i pokonał Jakuba Wyłupka.

W drugiej połowie spotkania do zmiany rezultatu niewiele zabrakło Michałowi Herdzie, jednak po jego strzale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W 61. minucie zamojscy kibice brawami przywitali wracającego po ponad 16 latach do Hetmana, Przemysława Gałkę, który zmienił Patryka Miedźwiedzia. Niestety, po kilku minutach przyjezdni podwyższyli wynik meczu, kiedy to Anton Lytvyn trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Kibicom Hetmana mógł też przypomnieć się Rafał Turczyn, jednak dwukrotnie przegrał pojedynek z Wyłupkiem. Pierwsze spotkanie pokazało, że przed naszą drużyną jeszcze sporo pracy, jednak wierzymy, że doświadczenie zdobywane przez naszą młodą drużynę wkrótce będzie procentować. Okazja na zdobycie kolejnych punktów już w najbliższą środę 11 sierpnia, kiedy Hetman zmierzy się na wyjeździe z Gromem Różaniec.

Hetman Zamość – Huczwa Tyszowce 0:2 (0:1)

Bramki: Kaznokha (28′ -samobójcza), Lytvyn (68′).

Hetman: Wyłupek – Gierowski, Dajos (81′ Kozioł), Ostaszewski, Łapiński (46′ Bator), Miedźwiedź (61′ Gałka), Kaznokha, Wójcik, Herda, Szura (46′ Nowak), Sienkiewicz (46′ Maziarka).

Huczwa: Waśkiewicz – Skowronek, Ścibior, Duduś (75′ Persona), Dworak (75′ Materna), Krosman, Shmat, Lytvyn (80′ Gałan), Cielebąk, Niderla (46′ Gęborys), Turczyn.

Żółte kartki: Maziarka, Herda, Kaznokha – Shmat, Cielebąk, Ścibior.

Czerwona kartka: Kaznokha.

Sędziował: Przemysław Kasztelan (Zamość).