Nie możemy się doczekać pierwszego meczu punkty. Jesteśmy głodni gry i wyjdziemy na spotkanie w Wiązownicy na pewno bardzo zdeterminowani. Tworzymy fajny, młody zespół. Trener Michał Macek wykonał bardzo dobrą robotę i przygotował nas dobrze do inauguracji ligi. Mamy określony plan na ten mecz, wierzę, że gdy wszyscy będziemy się trzymać się tego, co wspólnie wypracowaliśmy, to osiągniemy nasz cel – mówi Damian Pupeć, pomocnik Hetmana.

Drużyna Hetmana do rozgrywek ligowych przystąpi z nowym kapitanem. Przemysława Żmudę, który przeniósł się do czwartoligowej Świdniczanki zastąpi Rafał Turczn.

Zamościanie choć w pełnym 17-osobowym składzie trenują od niedawna, to jednak zapowiadają mecz pełen walki i nieustępliwości. Cel jest jeden. Z Wiązownicy Hetman ma wrócić z punktami.

Podobne oczekiwania mają także gospodarze jutrzejszego meczu.

– Jeśli chodzi o oczekiwania to cóż mogę powiedzieć, chyba jak każdy prezes oczekuję dobrego rozpoczęcia sezonu w wykonaniu mojej drużyny, gramy na własnym stadionie, który jest dla nas niewątpliwie dużym atutem, bo raczej u siebie nie przegrywamy. Martwi natomiast to, że w meczu z Hetmanem nie zagra trzech podstawowych zawodników, którzy nabawili się kontuzji w okresie przygotowawczym , mamy jednakdużąa kadrę i liczymy z trenerem na to, że zmiennicy ich godnie zastąpią – mówi Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica.

Hetman w Wiązownicy na pewno nie jest bez szans. Drużyna, choć młoda (średnia wieku 21,05), to ma w swoich szeregach doświadczonych graczy. Kibice sporo nadziei wiążą z Wesleyem Cainem. Były napastnik Tomasovii Tomaszów Lubelski kibicom na Lubelszczyźnie zaprezentował się z bardzo dobrej strony i w kontekście gry ofensywnej Hetmana, to właśnie na niego mogą być zwrócone oczy fanów.

Przed nami inauguracja ligi, pierwszy mecz Wiązownicy w historii na tym poziomie rozgrywkowym. Zagramy z przeciwnikiem z wielką historią. Przygotowujemy się do ciężkiego meczu, będzie to dla nas zupełnie nowe otwarcie, ale myślę że z każdym meczem będziemy nabierać doświadczenia i walczyć z każdą drużyną jak równy z równym. Jeżeli chodzi natomiast o cele na ten sezon, to naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu. Będziemy walczyć w każdym meczu na tyle na ile nam wystarczy umiejętności. Jestem przekonamy, że chłopaki zostawią serce na boisku, a jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy – komentuje mecz z Hetmanem i cele na sezon trener KS Wiązownica, Wałerij Sokolenko.

Pierwszy gwizdek w meczu pomiędzy KS Wiązownica a zamojskim Hetmanem zabrzmi k godzinie 17:00, sędzia tego spotkania będzie Sebastian Wiśniowski, zaś na liniach pomagać mu będą Łukasz Giemza oraz Daniel Bołoz reprezentujący Kolegium Sędziowskie z Tarnowa.