W strugach deszczu lepsza Janowianka

10/02/2024

W dzisiejszym sparingu przegrywamy z liderem IV ligi 0:2. Mimo porażki na tle zespołu Janowianki biało-zielono-czerwoni zaprezentowali się bardzo solidnie, szczególnie w pierwszej odsłonie spotkania nie było widać, że oba zespoły dzieli jedna klasa rozgrywkowa. Dziękujemy zespołowi MKS Janowianka Janów Lubelski za sparing, taki mecz to na pewno wartościowy sprawdzian dla naszej młodej drużyny. Za tydzień, w kolejnej grze kontrolnej zagramy z Olimpią Miączyn.
 
Skład Hetmana: Dobromilski, Zakrzewski, Oseła, Serdiuk, Kostrubiec, Zawodnik Testowany, Chodacki, Laskowski, Łapiński, Łazar, Kushch – Vasylyshyn.
Grali także: Bednarczyk, Bartecki, Materna, Woźniak, Buczek, Baran, Mazur
 
Pomeczowa ocena trenera Roberta Wieczerzaka: 
– Zagraliśmy z wymagającym rywalem i myślę, że nie odstawaliśmy od Janowianki. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, szybkie tempo, dobra intensywność, mogliśmy otworzyć wynik po sytuacji sam na sam Sebastiana Łapińskiego. Za chwilę jednak Janowianka ma sytuację i ją wykorzystuje. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze dwie bardzo dobre okazje, Janowianka jedną. Druga połowa to nasza przewaga w prowadzeniu gry, Janowianka nastawiła się na kontrę i miała kilka sytuacji. Drugą bramkę tracimy po naszym rzucie rożnym, po którym Janowianka wyszła z kontrą. Podsumowując – bardzo fajny sprawdzian, jestem zadowolony z postawy naszego zespołu. Zawodnik testowany może nie wypadł w tym meczu dobrze, ale chcemy, żeby u nas pozostał. Może grać na skrzydle i na pozycji napastnika, na pewno potrzebuje trochę czasu żeby pokazać swoje możliwości. W drugim sparingu wystąpił Oliwier Mazur, który dostał 20 minut – to jest przyszłość naszego klubu i jeśli tak dalej będzie pracować, to myślę, że ma szanse dołączyć do kadry pierwszego zespołu w niedługim czasie – mówi trener Wieczerzak.
 
A jak trener ocenia dotychczasowy stan przygotowań?
– Dwa ostatnie tygodnie mieliśmy szpital, ale sytuacja powoli się poprawia. Na Janowiankę mieliśmy 17 zawodników zdrowych, po niedzieli do treningów wraca Patryk Miedźwiedź i Rafał Kycko. Michał Herda na razie jest na wyjeździe służbowym, Oliwier Płatek był chory, ale myślę, że po niedzieli już też zacznie trenować. Został miesiąc do ligi i musimy optymalnie go wykorzystać. Na tę chwilę myślę, że drużyna wygląda dobrze, a za miesiąc musi wyglądać już bardzo dobrze – kończy trener Wieczerzak.

NASTĘPNY MECZ

Tabela