Pierwszy kwadrans spotkania, to wzajemne badanie sił. Najlepszą okazję stworzył sobie Hetman, jednak strzał Wesleya Caina w 3 minucie był minimalnie niecelny.

W drugim kwadransie lepiej prezentowała się drużyna gospodarzy czego efektem była bramka w 21 minucie spotkania. Fatalny błąd popełniło kilku zawodników na czele z Piotrem Dajosem, Norbertem Myszką i Grzegorzem  Gibkim, ten trzeci został minięty przez Patryka Dorosza, który wpakował piłkę do pustej bramki. Dziesięć minut później groźnie było po rzucie rożnym, jednak strzał głową minął bramkę golkipera Hetmana.

W samej końcówce pierwszej połowy znów przypomniał o sobie kanadyjski napastnik biało-zielono-czerwonych, który po dwójkowej akcji z Piotrem Białousko był bliski wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Hetmana. Po kolejnym błędzie indywidualnym wynik na 2:0 podwyższył w 50 minucie Damian Szuta. W 57 minucie sędzia podyktował rzut karny.  Z wapna w poprzeczkę strzelił Arkadiusz Smoła, jednak skuteczną dobitką popisał się Marcin Żurawski i Tomasovia prowadziła już 3:0.

Cztery minuty później mogło być 4:0, ale świetnie interweniował Damian Rosiak, który w przerwie zmienił na placu gry Grzegorza Gibkiego. Jednak co się odwlecze to…  w 74 minucie czwartego gola zdobył Jakub Szuta.  Wynik na osiem minut przed końcem ustalił Damian Chmura.

Hetman rozdawał prezenty. Tomasovia strzelała gole i to Tomasovia w kwietniu 2021 roku zagra w finale Pucharu Polski ZOZPN.

Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:0 (1:0) K.S. Hetman Zamość

Strzelcy bramek: Patryk Dorosz 21’ Damian Szuta 50’, Marcin Żurawski 57’, Jakub Szuta 74’, 82’ Damian Chmura.

Hetman: Gibki (46′ Rosiak) – Szatała, Jaroszyński, Myszka, Gierowski – Polak (52′ Turczyn), Jamroż, Dajos, Pupeć (73′ Wolanin), Białousko (57′ Białousko) – Cain.

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski (66′ Pleskacz), Chmura, Zozulia (81′ Rojek), Chudyga, Skiba, Karólak, Smoła, D. Szuta (73′ Sałamacha), Baran, Dorosz (60′ J. Szuta).

Żółte kartki: Skiba, D. Szuta, J. Szuta (Tomasovia).

Sędzia: Piotr Burak (Zamość).