Drużyna Tomasovii jest rewelacją czwartej ligi lubelskiej. W grupie drugiej zespół Pawła Babiarza na dziewięć meczów zanotował komplet zwycięstw, strzelając trzydzieści sześć goli, a tracąc zaledwie jedną bramkę. Szczególnie wrażenie musi robić rozmiar wygranej nad zespołem Łady, kiedy to jutrzejszy rywal Hetmana pokonał drużynę z Biłgoraja aż 10:0.

Zespół Tomasovii na drodze do półfinału Pucharu Polski ZOZPN nie rozegrał żadnego meczu. Najpierw w 1/8 finału tomaszowianie uzyskali wolny los, następnie w ćwierćfinale Unia Hrubieszów oddała mecz walkowerem.

Zespół Hetmana z kolei analogicznie do Tomasovii otrzymał wolny los, następnie w ćwierćfinale mierzył się z Andorią Mircze. Po golach Wesleya Caina, Kacpra Maciasia i Mikołaja Grzędy zamościanie wygrali 3:0 i znaleźli się w kolejnej fazie rozgrywek.

Strzelec drugiego gola, Kacper Maciaś nie będzie już dłużej reprezentował drużyny Hetmana.

Zawodnik ze względu na sprawy rodzinne poprosił o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu na co przystaliśmy – powiedział Jan Cios, dyrektor sportowy Hetmana.

Kacper, dziękujemy za każdy mecz, walkę i zaangażowanie na boisku. Powodzenia!

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Piotr Burak, na liniach z kolei pomagać mu będą Bartosz Barda oraz Paweł Tucki. Trójka sędziowska reprezentuje Kolegium Sędziowskie w Zamościu.

Transmisję z meczu przeprowadzi partner medialny Hetmana – Nowy Kurier Zamojski.