Hetman Zamość nie zawiódł. Wywalczył na boisku w Kocku trzy punkty i zmniejszył stratę punktową do prowadzącej w tabeli Chełmianki Chełm na tyle, by odzyskać szansę na mistrzostwo rundy jesiennej. Podopieczni trenera Krzysztofa Rysaka wygrali z Polesiem 5:0 (3:0). Gole strzelili: Rafał Turczyn (w 42 minucie), Szymon Solecki (w 45 minucie), Oleksij Rodewicz (z karnego w 2 minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy), Damian Kupisz (w 58 minucie) i Błażej Omański (w 86 minucie).

Hetman wystąpił w składzie: Patryk Kierepka – Łukasz Bubeła, Szymon Solecki, Bartłomiej Mazur, Dawid Daszkiewicz (61 Damian Baran) – Antom Lucyk (46 Hubert Czady), Łukasz Kamiński, Maciej Markowski, Damian Kupisz (70 Norbet Myszka), Rafał Turczyn – Oleksij Rodewicz (61 Błażej Omański). Żółtymi kartkami ukarani zostali dwa piłkarze Hetmana – Szymon Solecki i Damian Baran. Polesie kończyło mecz w dziewięciu. Jeden z piłkarzy z Kocka ukarany został czerwoną kartką za umyślne wycelowanie piłką w sędziego, drugi – za dwie żółte kartki.

Więcej o wydarzeniach szesnastej kolejki rozgrywek lubelskiej IV ligi piszemy na portalu echaroztocza.pl.