Jutro (niedziela, 6 listopada) przewaga Chełmianki nad Hetmanem Zamość może zmaleć do dwóch punktów. Jeśli tak się stanie, to tydzień później czeka nas niezwykle atrakcyjny mecz – potyczka naszych piłkarzy z Chełmianką o pierwsze miejsce w tabeli półmetka czwartoligowych rozgrywek w województwie lubelskim. Nasi piłkarze wrócili do gry o pełną pulę dzięki Górnikowi II Łęczna, który dziś wywiózł z Chełma trzy punkty, pokonując Chełmiankę 2:1 (0:1).

Gola dla Chełmianki w 12 minucie strzelił Michał Budzyński. Wyrównał w 51 minucie Radosław Pruchnik, a wynik spotkania ustalił w 58 minucie Piotr Okuniewicz. Przy stanie 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Oleksij Prytuliak z Chełmianki. Bramkarz Górnika II Dawid Smug popisał się skuteczną interwencją. Mecz w Chełmie obserwowali przedstawiciele Hetmana – dyrektor sportowy Piotr Welcz i trener Krzysztof Rysak. – Chciałbym podziękować piłkarzom Górnika za determinację. Że nie bali się odważnie zagrać na stadionie w Chełmie, na boisku lidera rozgrywek. Zagrali bardzo dobrze. Prezentowali pomysłowe akcje, a dzięki determinacji i piłkarskiej mądrości pokonali lidera – mówi dyrektor Piotr Welcz.

Hetman nie może sobie pozwolić na wpadkę w Kocku. Tylko zwycięstwo pozwoli zamojskiej drużynie walczyć w niedzielę, 13 listopada o godz. 13 na stadionie w Zamościu o miano najlepszego czwartoligowca w pierwszej rundzie rozgrywek. – Teraz wszystko pozostaje w naszych rękach. Nasi chłopcy wiedzą, co do nich należy. Pozyskaliśmy wiedzę o przeciwniku, więc do Kocka jedziemy po trzy punkty. Boisko w Kocku to gorący teren, trudno na nim wygrać. Ale to Hetman a nie Polesie bije się o najwyższe cele w lidze – podkreśla Piotr Welcz.

O meczu Chełmianki z Górnikiem II piszemy także na portalu echaroztocza.pl. Polecamy.