20.02.2017

Hetman Zamość Juniorzy Starsi – Korona Łaszczów 0-1 (0-1)

Pierwsza połowa tego spotkania do dominacja naszych młodych zawodników. Już na samym początku Hetman stworzył sobie groźna sytuację. W sytuacji sam na sam znalazł się Nowak jednak strzelił on prosto w bramkarza. W piętnastej minucie rzut wolny na dwudziestym metrze wywalczył Sadowski. Do piłki podszedł Bukowski, który oddał bardzo dobry, mocny strzał, lecz bramkarz z dużymi trudnościami, czubkami palców wybił piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty to kolejne groźne akcje naszych juniorów. Piłkę w środku pola dostał Bukowski który zauważył dobrze wychodzącego na pozycję Myszkę i zagrał mu dobra piłkę nad obrońcami. Ten opanował piłkę, i podjął dobrą decyzję o strzale po długim słupku. Piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki rywali i wynik pozostawał bez zmian. Niestety w 43 minucie Korona wywalczyła rzut wolny i oddając jedyny strzał w pierwsze połowie spotkania (bezpośrednio z rzutu wolnego), strzałem tuż obok słupka pokonała naszego bramkarza.

Druga połowa to dużo gry w środku pola. Zarówno Hetman jak i Korona starały stwarzać sobie sytuacje do zdobycia gola. Jednak jeżeli już takie okazje się pojawiały to niewiele z nich wynikało.  Najgroźniejsze sytuacje Hetman stworzył sobie po strzałach zza linii pola karnego Pilipczuka oraz Nowaka.

Należy dodać, że w tym spotkaniu nasi zawodnicy nie odstawali od drużyny  z ligi okręgowej. Co więcej przez większą część spotkania to oni dyktowali warunki i częściej byli przy piłce. Na pochwałę na pewno zasługuje linia obrony, która nie pozwalała dochodzić do sytuacji strzeleckich napastnikom Korony.

Skład wyjściowy Hetmana:

Wolanin  – Myszka, Płotnikiewicz, Skóra, Filipowicz – Bukowski, Małek, Pilipczuk, Daszek, Sadowski – Nowak

Na zmiany wchodzili: Wnęk, Latawiec, Ząbczyk, Jachtoma, Luterek

Hetman Zamość Juniorzy Starsi – Roztocze Szczebrzeszyn 1-4 (1-0)

W sobotni wieczór młodym zawodnikom Hetmana przyszło mierzyć się z wiceliderem ligi okręgowej, Roztoczem Szczebrzeszyn. Pierwsza połowa do czas bardzo dobrej gry naszej drużyny.  Hetman wyszedł w prawie optymalnym składzie i składnie operował piłką czego efektem była strzelona bramka w 23 minucie przez Ząbczyka. Dwóch zawodników naszej drużyny dobrze urwało się obrońcom i wyszło sam na sam z bramkarzem, Ząbczyk dostał dobre podanie i na pustą bramkę dopełnił formalności, pokonał bramkarza i juniorzy Hetmana cieszyli się z prowadzenia. Druga połowa to roszady w składzie. Trener w spotkaniach sparingowych daje każdemu z zawodników możliwość pokazania się i rozegrania przynajmniej 45 minut. W nasze poczynania na boisku wkradło się dużo chaosu. Roztocze jako drużyna doświadczona, i ograna na boiskach ligi okręgowej wykorzystała nasze błędy i czterokrotnie Damian Wolanin musiał wyciągać piłkę z siatki.

Skład wyjściowy Hetmana:

Wolanin – Myszka, Luterek, Tucki, Filipowicz – Bukowski, Pilipczuk, Małek, Nowak, Daszek – Ząbczyk

Bramka dla Hetmana: Ząbczyk (23)

Kolejnym rywalem naszych juniorów będzie grający w lidze okręgowej Igros Krasnobród. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (26 lutego) o godzinie 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

 

KG, fot: Tomasz Tomczewski