08.07.2018

Treningi odbywać będą się na zamojskich obiektach. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 14 lipca, kiedy to zamościanie zagrają z Sokołem Sieniawa. Na zawodników Biało-Zielono-Czerwonych czekać będą także starcia z trzecioligowcami: Avią Świdnik (21 lipca) i Chełmianką (28 lipca), a ostatnim rywalem przed startem ligi będzie Unia Hrubieszów.

– Rozpoczynamy okres przygotowawczy do nowego sezonu. Trenować będziemy na swoich obiektach. Zakontraktowane mamy już gry kontrolne przed startem rozgrywek. Będziemy przygotowywać się bardzo sumiennie, by w nowym sezonie wypaść jak najlepiej. Jeśli chodzi o cele na nowy sezon, to na pewno nie chcemy buńczucznie zapowiadać o co będziemy grać. Chcemy spokojnie pracować i dać jak najwięcej satysfakcji kibicom, bo gramy przede wszystkim właśnie dla nich – mówi przed startem okresu przygotowawczego trener Jacek Ziarkowski. Z zespołem od wtorku trenować ma już Rafał Turczyn. Skrzydłowy Hetmana dostał zielone światło od lekarzy i będzie do dyspozycji trenera.

DSC_0078

Pierwszym wzmocnieniem Hetmana podczas letniego okienka transferowego okazał się Michał Skiba. Defensywny pomocnik broniący do tej pory barw Tomasovii Tomaszów Lubelski związał się z klubem z Zamościa rocznym kontraktem. – Po cichu pracujemy nad wzmocnieniem kadry zespołu. Mamy świadomość, że jesteśmy dobrym zespołem – zapewnia trener Hetmana.

Głodni zwycięstw piłkarze czekają już na rozpoczęcie przygotowań. Nie dla wszystkich końcówka poprzedniego sezonu była szczęśliwa. W meczu ze Stalą Kraśnik urazu doznał filar obrony, Przemysław Żmuda, który jednak z optymizmem patrzy w przyszłość. – Z niecierpliwością czekam aż rusza przygotowania do nowego sezonu. Końcówkę tamtego sezonu miałem pechową, nie grałem tyle ile sobie zakładałem. Teraz mam nadzieję, że przygotowania potoczą się bez urazów, czego życzę wszystkim zawodnikom Hetmana. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze przygotujemy się do nowego sezonu i będziemy gotowi na walkę o trzy punkty w każdym spotkaniu. Chcemy dać dużo radości kibicom Hetmana – mówi kapitan Hetmana Przemysław Żmuda.

O dokładnych godzinach i miejscach rozgrywania sparingów poinformujemy w najbliższym czasie.

Mateusz Różycki, Piotr Łaszkiewicz