22.07.2017

Hetman na spotkanie wyszedł w najmocniejszym zestawieniu. Trzon obrony tworzyli Kanarek oraz Żmuda, którzy w połączeniu z dużym zastrzykiem młodości dodanym poprzez Daszkiewicza oraz Bednary, sprawiała, że w obronie wyglądało to bardzo solidnie i Lublinianka nie potrafiła stworzyć sobie sytuacji. Z przodu bardzo aktywny a zarazem kreatywny był Rafał Kycko, dało zauważyć się, że na tę pozycję Hetmanowi taki zawodnik był potrzebny. Dało się to zauważyć przy pierwszej bramce gdy Kycko zagrał do ustawionego w narożniku pola karnego Turczyna, ten tylko kątem oka dostrzegł źle ustawionego bramkarza lublinian i pewnie przelobował go przy długim słupku. Hetman w pierwszej połowie stworzył sobie oprócz sytuacji bramkowej jeszcze trzy groźne sytuacje. W 18 minucie gdy Paluch uderzał tuż przy słupku, po centrze Daszkiewicza gdy blisko szczęścia był Kycko oraz pod koniec pierwszej połowy gdy ciekawą wrzutkę w pole karne posłał Mietlicki jednak obrońcy czujnie wybili piłkę poza pole gry.

W drugiej części wraz z upływem czasu w drużynie Hetmana dochodziło do zmian. Na boisku pojawili się pierwsze Solecki, Luterek oraz Otręba, a chwilę później Gąska. Już w 48 minucie czyli chwile po wyjściu na boisko Lublinianka doprowadziła do wyrównania. Błąd naszego bramkarza wykorzystał czujnie napastnik gości, zagrał nad nim piłkę i skierował ją do pustej siatki, wskutek braku asekuracji obrony piłka swobodnie wpadła do bramki. Dwie minuty później było już 2:1, gdy Turczyn zagrał piłkę w pole karne a czujnie przed obrońców wyskoczył Paluch i wpakował piłkę do siatki. Jedenaście minut później po zespołowej akcji oraz świetnym podaniu Soleckiego, testowany zawodnik dołożył nogę i podwyższył prowadzenie. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem biało-zielono-czerwoni mieli świetną sytuację do podwyższenia rezultatu jednak w sytuacji trzech na bramkarza nie potrafili zakończyć akcji bramką a chwilę później sędzia zakończył to spotkanie, które zakończyło się rezultatem 3:1 dla zamościan.

Kolejny test czeka na naszych zawodników już w najbliższą środę. O godzinie 18:00 podejmą oni Wisłę Sandomierz.

Hetman Zamość – Lublinianka Lublin 3:1 (1:0)

1:0 Rafał Turczyn 32 min.

2:1 Michał Paluch 49 min.

3:1 Zawodnik Testowany 2 60 min.

Hetman: Troshupa – Kanarek (65′ Gąska), Żmuda, Bednara, Daszkiewicz (55′ Luterek) – Lavruk (55′ Solecki), Mietlicki, Kycko, Turczyn (55′ Otręba), Zawodnik Testowany  – Paluch

Kamil Gac

DSC04172 DSC04179 DSC04186 DSC04210 DSC04211 DSC04222 DSC04238 DSC04253 DSC04256 DSC04283