20.07.2017

Lublinianka Lublin została założona w 1921 roku. Jest to jeden z najstarszych klubów z Lubelszczyzny. Do ich największych sukcesów zalicza się osiągnięcie ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 69/70 oraz jedenaście sezonów w II lidze. W minionym sezonie Lublinianka zajęła jedenaste miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem 42 punktów (10 zwycięstw, po 12 remisów i porażek).

W ligowych potyczkach z klubem ze stolicy województwa Hetman wywalczył cztery punkty. Jesienią drużyna prowadzona przez Krzysztofa Rysaka wygrała w Zamościu 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Kupisz, Omański oraz Rodewicz. Lublinianka co prawda jako pierwsza wyszła prowadzenie, ale bramka do szatni Hetmana podbudowała zespół, który ostatecznie cieszył się z kompletu punktów. Wiosną zamościanie ustawieni już przez Marka Motykę bezbramkowo zremisowali w Lublinie. Sobotni rywal Hetman był już uwzględniany w okresie przygotowawczym jako sparingpartner. Biało-zielono-czerwoni wygrali, 11 lutego z Lublinianką 2:0 na sztucznej nawierzchni po bramkach Błażeja Omańskiego oraz Łukasza Kamińskiego.

Lublinianka ma za sobą już dwa mecze kontrolne. Podopieczni Grzegorza Białka wygrali z Lewarem Lubartów 2:0 oraz z Powiślakiem Końskowola 3:0.

Skład Lublinianki z ostatniego sparingu: Mucha (46′ Krupa) – Dzyr (61′ zawodnik testowany 2), Kosiarczyk, Ptaszyński, Stępień – Baran (61′ Jęczeń), D.Kamola (46′ Sobiech), Kośka, Bogusz (61′ zawodnik testowany 3), zawodnik testowany 1 (61′ zawodnik testowany 4) – Bielak (61′ Joć).

 Zapraszamy na sobotni sparing. Początek meczu o godzinie 11:00.

 

Mateusz Różycki