Za nami badania motoryczne, które obejmowały testy szybkości lokomocyjnej z międzyczasem na 5, 10 i 30 metrów oraz testy mocy mięśniowej na platformie do pomiaru skoczności. Chcieliśmy  bardzo podziękować trenerowi Zbigniewowi Tycowi z warszawskiego AWF za udostępnienie plaformy do badań oraz trenerowi Mateuszowi Koziełowi i jego firmie Sport Support za udostępnienie fotokomórek wraz z całym niezbędnym testem do przeprowadzenia testów – podsumowuje pierwszy etap badań Marcin Płuska, trener Hetmana.

Wczoraj z kolei tj. 24 czerwca piłkarze zamojskiego klubu odbyli testy wytrzymałości.

Podzieliliśmy zawodników na grupy według wyniku z poprzedniego testu. Kolejne badania przeprowadzimy na koniec okresu przygotowawczego. Teraz skupiamy się na pracy na boisku – kontynuuje szkoleniowiec biało-zielono-czerwonych.

– Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy od lekkiego treningu wprowadzającego, aby każdy mógł się zaadaptować po przerwie. Testy były identyczne jak te, które przechodziliśmy ostatnio. Miały one na celu sprawdzić naszą szybkość i wytrzymałość głównie. Fajnie będzie wrócić w końcu do treningów z drużyną i z piłką na boisku – komentuje powrót do zajęć Łukasz Pokrywka, pomocnik Hetmana.