Wczoraj tj. 22 czerwca 2020 roku piłkarze zamojskiego Hetmana wznowili zajęcia. W treningu brało udział 18 zawodników, wśród których można było zauważyć cztery nowe, to jednak znajome twarze.

W przyszłym sezonie w barwach Hetmana na pewno nie zobaczymy Krzysztofa Zaremby, Daniela Dybca, Dawida Skoczylasa, Michała Dudka i Pawła Myśliwieckiego, którzy postanowili przyszły sezon spędzić w innej drużynie.

W pierwszych zajęciach Hetmana udział wzięło szesnastu zawodników z pola i dwóch bramkarzy. Do końca czerwca sztab szkoleniowy przyglądać będzie się trzem zawodnikom AMSPN-u tj. Damianowi Dołbie, Sebastianowi Naklickiemu i Bartłomiejowi Panasowi, którzy kto wie, może i na dłużej z nami pozostaną.

W treningu wziął udział również Michajło Kaznocha, który poprzedni sezon spędził w Podlasiu Biała Podlaska.

Wczorajsze zajęcia miały charakter wprowadzający, intensywność zajęć nie była zbyt wysoka, dziś natomiast tj. 23 czerwca w Hetmanie rozpoczną się badania i testy motoryczne.

Wróciliśmy do treningów niestety w niepełnym składzie. Część chłopaków zdecydowała się kontynuować przygodę z piłką w innych klubach i nie ma co się im dziwić, ponieważ klub, a dokładnie poprzedni zarząd nie wywiązał się z deklaracji spisanych na piśmie. Dlatego też nie należy się dziwić kolegom, że cierpliwość im  się skończyła. Woleli wybrać pracodawcę, który stara się być słowny. Każdy z nas ma rodzinę i jeżeli od dłuższego czasu nie przynosi do domu pieniędzy, to musi podjąć kroki żeby sytuacja się zmieniła – mówi Przemysław Kanarek, obrońca Hetmana i dodaje:

Zmiany w zarządzie dają światełko nadziei, że będzie po prostu lepiej. Przynajmniej ja tak uważam, bo wcześniej pracowałem z tymi ludźmi. Część drużyny na pewno zostanie, jeżeli zostaną uregulowane zaległości finansowe. Ja również jestem bliski porozumienia z Hetmanem, bo na pewno trzeba jasno podkreślić, że w naszej drużynie nie jest tak super, jak to poprzedni zarząd wielokrotnie opowiadał. Jeżeli Klub zareaguje odpowiednio na aktualną sytuację to nam zawodnikom nie pozostaje nic innego, jak sumiennie przygotować się do nadchodzącego sezonu. Wiemy, że liga będzie powiększona o kilka zespołów, ale z perspektywy zawodników, to chyba dobrze, bo każdy woli grać więcej i częściej spotkania o punkty. Podsumowując, teraz wszyscy, zarówno kibice jak i zawodnicy musimy patrzeć na siebie z wyrozumiałością i zapomnieć o przeszłości, a na pewno dźwigniemy nasz Klub z kolan i jeszcze będzie dobrze. Do zobaczenia na Królowej Jadwigi 8!

Pierwszy mecz sparingowy drużyna Hetmana rozegra 5 lipca w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą.