Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg powstał w 1957 roku. Swoją nazwę klub zawdzięcza odnalezieniu ogromnych złóż siarki w okolicach miasta Tarnobrzeg w 1953 roku. Już w pierwszym sezonie swojego istnienia drużynie udało awansować do A – klasy. Rok 1974 to kolejne sukcesy Siarki i awans do II ligi pod wodzą młodego szkoleniowca, Oresta Lenczyka. Kolejne lata, można zaliczyć do miana tych spokojnych, bez większych sukcesów ani również bez większych niepowodzeń, aż do sezonu 1991/92. Właśnie w tym roku drużyna po raz pierwszy w historii klubu awansowała do I ligi. W tym czasie w klubie grali tacy zawodnicy jak chociażby Cezary Kucharski, Andrzej Kobylański, Jacek Zieliński czy Mariusz Kukiełka. Drużyna miała swoje wzloty i upadki, grała na przemian w I i II lidze. Ostatecznie kłopoty finansowe oraz gra poniżej oczekiwań spowodowały, że drużyna spadła po raz kolejny do II ligi.

Obecnie, nieprzerwanie od sezonu 2012/2013, nasz sobotni rywal występuje w II lidze. Po pierwszej rundzie sezonu 2016/2017 zajmuje piąte miejsce, tracąc jeden punkt do miejsca czwartego dającego baraż o I ligę. Trenerem Siarki jest dobrze znany w Zamościu Włodzimierz Gąsior. Prowadził on drużynę Hetmana dwukrotnie, pierwszy raz w latach 1992 – 1993 oraz drugi 2000 – 2002. Jednym z jego większych sukcesów w Zamościu jest awans z drużyną do ówczesnej II ligi.

Siarka w swoim ostatnim sparingowym spotkaniu zagrała w następującym składzie

 

Dybowski

Dawidowicz, Witkowski, Sylwestrzak, Grzesik

Czyżycki, Płatek

Tomalski, Stach, Śledziewski

Ropski

Sparing rozpocznie się o godzinie 12 na boisku ze sztuczną murawą w Zamościu. Spotkanie będzie rozgrywane w trzech tercjach po 45 minut. Wszystkich kibiców serdecznie  zapraszamy!

KG