08.02.2018

Zwycięstwo seniorów Hetmana z Kłosem Chełm (2:0) było jak do tej pory jedynym sprawdzianem czwartoligowców. Ubiegłotygodniowy mecz kontrolny z Kryształem Werbkowice został odwołany z powodu opadów śniegu. Sobotnie spotkanie z Tomasovią będzie więc szczególnie ważne dla trenera Jacka Ziarkowskiego, który cały czas przygląda się testowanym zawodnikom. Drużyna z Tomaszowa Lubelskiego podczas rundy jesiennej zdobyła dokładnie tyle samo punktów, co zamościanie. Z 28 oczkami obie drużyny zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce. Tomasovia, podobnie jak Hetman, wygrała w tym sezonie dziewięć meczów, remisując przy tym raz i przegrywając czterokrotnie.

DSC04704

Drużyna Marka Sadowskiego rozegrała w tym roku już trzy sparingi. W pierwszym przegrali z rezerwami Górnika Łęczna (1:2), a jedyną bramkę dla naszych sobotnich rywali zdobył Karol Karólak. 1 lutego Tomasovia nie dała szans Huczwie Tyszowce pokonując ich 5:0 po bramkach Bartosza Iwanickiego, Michała Dudzińskiego oraz trzech trafieniach zawodników testowanych. Dwa dni później w Lubyczy Królewskiej miał zostać rozegrany sparing z Polonią Przemyśl, ale rywal z Podkarpacia odwołał spotkanie przez choroby swoich zawodników. Ostatnie starcie tomaszowian rozegrane zostało w Świdniku. Tomasovia wygrywała do przerwy z tamtejszą Avią 3:2, ale ostatecznie przegrała 4:3. Bramki dla drużyny trenera Sadowskiego strzelali Marcin Żurawski (dwie) oraz zawodnik testowany.

DSC_0967

Skład Tomasovii z meczu z Avią: Waśkiewicz – Szuta, Karwan, Smoła (46′ Piatnoczka), Kłos (46′ Łeń) – Żurawski, Karólak (46′ Krosman), Skiba (46′ Staszczak), Towbin (46′ Baran) – zawodnik testowany I (46′ Żerucha), zawodnik testowany II (46′ Mruk).

Sparing Hetmana z Tomasovią odbędzie się w sobotę (10 lutego) o godzinie 11:00 na sztucznym boisku przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu.

DSC04852

Z kolei juniorzy starsi udadzą się w sobotę do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbędzie się finałowy turniej XXVI Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów. Przypomnijmy, że podopieczni Mariusza Bardy awansowali na finały po zajęciu drugiego miejsca w eliminacjach, które odbyły się w Nieliszu.

W wyniku przeprowadzonego losowania w dniu wykrystalizowały się dwie grupy. Biało-Zielono-Czerwoni wylądowali w grupie A z LKS-em Orionem Dereźnia, MKS-em Unią Hrubieszów i Huczwą Tyszowce.

Grupy turnieju finałowego:

GRUPA A: LKS Metalowiec Goraj, Raiders Hrubieszów, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, LKS Olimpia EB Wojan Miączyn.

GRUPA B: LKS Orion Dereźnia, MKS Unia Hrubieszów, TKS Huczwa Tyszowce, KS Hetman Zamość (juniorzy).

DSC04735

Młodzi zawodnicy nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek. Już w niedzielę (11 lutego) o godzinie 14:00 czeka ich mecz kontrolny z Olimpią Miączyn, w której jesienią na wypożyczeniu przebywał Damian Wolanin. Bramkarz wrócił już do drużyny juniorów Hetmana i w niedzielę pokaże się w barwach biało-zielono-czerwonych.