Motor Lublin to główny kandydat to awansu do drugiej ligi. Klub został założony w 1950 roku. Przez dziewięć sezonów zespół występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W ostatnim sezonie zespół z Lublina przegrał rywalizację z Garbarnią Kraków i musiał obejść się smakiem w temacie awansu do drugiej ligi. W tym sezonie Motor po rundzie jesiennej jest liderem III ligi grupy IV. Lubliniane o dwa punkty wyprzedzają świetnie spisującego się beniaminka, Chełmiankę Chełm.

DSC03931

Zimowy okres przygotowawczy drużyna Marcina Sasala rozpoczęła od dwóch meczów w Warszawie. Każdy z nich trwał 45 minut. W pierwszej partii padł bezbramkowy remis ze Zniczem Pruszków. W drugim starciu Motor okazał się lepszy od Ursusu Warszawa, a jedyną bramkę w spotkaniu strzelił nowy nabytek klubu, Marcin Burkhardt. Nasi środowi rywale na początku lutego przegrali z Siarką Tarnobrzeg 2:5, a tydzień później zremisowali z Legionovią 1:1.

Skład Motoru w ostatnim sparingu z Legionovią:

(I połowa): Socha – Michota, Kasolik, Kursa, Szkatuła, Zgarda, Burkhardt, Kaczmarek, Dzięgielewski, Majkowski, Kozban.

(II połowa): Sobieszczyk – Tadrowski, Budzyński, Gieraga, Słotwiński, Kamiński, Korczakowski, Oziemczuk, Tymosiak, Tkaczuk, Nowak.