20.05.2017

W mecz Hetman wszedł bardzo ospale. Już w czwartej minucie spotkania po stałym fragmencie, strzał oddał napastnik Lublinianki, jednak w bramce Hetmana bardzo dobrze spisał się Kacper Skrzypek. Osiem minut później kolejną groźną okazję stworzyli sobie gospodarze. Sobiech wypatrzył dobrze ustawionego Milcza jednak ten pomylił się, i wynik spotkania się nie zmienił. Chwilę później Hetman wywalczył rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Ziółkowski, dorzucił na głowę do Bubeły a ten minimalnie chybił celu. W 37 minucie spotkania aktywny w tym spotkaniu Milcz skierował piłkę do siatki, jednak po chwili sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną napastnika.

20 05 2017 LUBLIN UL LESZCZYNSKIEGO MECZ PILKI NOZNEJ KS LUBLINIANKA -HETMAN ZAMOSC FOT WOJCIECH NIESPIALOWSKI

Na drugą połowę Hetman wyszedł wyraźnie pobudzony. Drużyna zaczęła grać solidniej i stwarzać sobie sytuacje jak chociażby po strzale z szesnastego metra, Damiana Ziółkowskiego w 69 minucie. Najwięcej sytuacji obie drużyny stworzyły sobie pod koniec regulaminowego czasu gry. W 86 minucie Milcz dokładnie uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej jeszcze co prawda pomocnik lublinian jednak strzelił obok bramki. Dwie minuty później w świetnej, wręcz stu procentowej sytuacji znalazł się Ziółkowski jednak z odległości pięciu metrów strzelił wysoko nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Hetmanowi udało pokonać się Krupę ale sędzia odgwizdał przewinienie chwilę wcześniej i bramki nie uznał. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

20 05 2017 LUBLIN UL LESZCZYNSKIEGO MECZ PILKI NOZNEJ KS LUBLINIANKA -HETMAN ZAMOSC FOT WOJCIECH NIESPIALOWSKI

– W pierwszej połowie za dużo sytuacji sobie nie stworzyliśmy. Natomiast po przerwie, mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje. Pierwsze Ziółkowski z sześciu metrów spudłował, natomiast mieliśmy też później strzeloną bramkę, sędzia jednak jej nie uznał, zasygnalizował faul. Trudno mi się wypowiadać czy ten faul był czy nie. Na pewno w drugiej połowie byliśmy zespołem lepszym, bo przeciwnik stworzył sobie tylko jedną sytuację po strzale w poprzeczkę. Widoczny był brak na boisku Damiana Kupisza oraz Szymona Soleckiego. Generalnie, duży niedosyt, strata dwóch punktów. Jednak trzeba powiedzieć, że remis jest sprawiedliwy ponieważ przeciwnik też stworzył sobie sytuacje. – powiedział po meczu trener Hetmana, Marek Motyka

20 05 2017 LUBLIN UL LESZCZYNSKIEGO MECZ PILKI NOZNEJ KS LUBLINIANKA -HETMAN ZAMOSC FOT WOJCIECH NIESPIALOWSKI

Lublinianka Lublin – Hetman Zamość 0:0

Żółte kartki: Piotr Stefański – Przemysław Kanarek, Hubert Czady, Łukasz Kamiński

Lublinianka: Krupa – Paździor, Kosiarczyk, Ptaszyński, Jezior – Skoczylas (62′ Kośka), Bednara (75′ Gutek), Kamola (78′ Prus), Sobiech, Stefański – Milcz (87′ Rasiński)

Hetman: Skrzypek – Bubeła, Kanarek, Luterek, Omański, Markowski, Czady (71′ Turczyn), Kamiński, Otręba (62′ Baran), Ziółkowski, Drozd

Kamil Gac, fot: Wojciech Nieśpiałowski