Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 3:2

19/03/2022

Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość 3:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Miedźwiedź (3’), 0:2 Wójcik (15’), 1:2 Mulawa (21’), 2:2 Rybka (42’ z karnego), 3:2 Mulawa (46’)

Kryształ: Rojek – Pupeć, Borys, Mulawa, Wójtowicz (90’ Śmiałko) – Lis, Denkiewicz (69’ Sas), Jarosz, Rybka, Oleszczuk (46′ Reszczyński) – Grzęda (62′ Omański)

Hetman: Wyłupek – Herda, Bator, Gierowski – Carlos Moreno, Maziarka (73’ Dajos), Kaznocha, Łapiński, Miedźwiedź – Drobik, Wójcik (62’ Szura)

Żółte kartki: Denkiewicz, Jarosz, Pupeć, Wójtowicz, Lis (Kryształ), Łapiński, Bator, Wyłupek, Kaznocha, Carlos Moreno, Szura (Hetman)

Sędziował: Łaba

 

Mecz rozpoczął się mocnym akcentem Hetmana, dla którego bramkę już w pierwszej akcji zdobył Miedźwiedź, wykorzystując dośrodkowanie Ibarguena. Zamojscy zawodnicy uskrzydleni prowadzeniem raz po raz atakowali bramkę gospodarzy. Efektem kolejnej składnej akcji był  gol autorstwa Wójcika, który otrzymał doskonałe podanie od Łapińskiego i ładnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Kryształu. W dalszej części mecz wyrównał się i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Po jednym z rzutów różnych głową nie do obrony uderza Mulawa i jest 1:2. W 38 minucie w niegroźnej sytuacji pod bramką Hetmana dochodzi do stykowej sytuacji pomiędzy zawodnikami obu drużyn i sędzia decyduje się podyktować wątpliwy rzut karny, którego na wyrównującą bramkę zamienia Rybka. Po przerwie w niegroźnej akcji niezdecydowanie obrońców i bramkarza wykorzystuje Mulawa, dając prowadzenie swojej drużynie. Mecz nabiera większego tempa natomiast zawodnicy nie przebierają w środkach i dochodzi do wielu fauli, przez co sędzia zmuszony jest raz po raz wyciągać żółte kartki dla zawodników obu drużyn. Mimo ambitnej postawy zawodników Hetmana wynik nie zmienia się do końca meczu, mimo że w ostatniej akcji w polu karnym piłka uderza w rękę jednego z zawodników gospodarzy, jednak sędzia nie reaguje i kończy spotkanie. Pozostaje niedosyt i żal, że mimo prowadzenia nie udało się uzyskać korzystnego wyniku. Zawodnikom Hetmana należą się słowa uznania za ambitną postawę i emocje, jakie dostarczyli zgromadzonym kibicom.

NASTĘPNY MECZ

 

Tabela