31.05.2017

Już na samym początku spotkania z dystansu uderzać próbował Czady jednak piłka została skierowana wysoko nad bramkę. Chwilę później dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki miał Kupisz. Pierwsze po otrzymaniu podania od Drozda, uderzył tuż obok bramki a chwilę później po stałym fragmencie gry uderzał on  wprost w dobrze ustawionego bramkarza. W 17 minucie spotkania, biało-zielono-czerwoni wywalczyli kolejny rzut rożny. Do piłki podszedł Ziółkowski, dorzucił w pole karne gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Kanarek, jednak piłka uderzana głową odbiła się od murawy i minimalnie minęła poprzeczkę Kłosa. W 21 minucie Łukasz Bubeła zdecydował się na wrzutkę, piłka leciała jednak z taka siłą, że gdyby nie bramkarz Kłosa, który interweniował czubkami palców, idealnie wpadłaby do siatki. Jednak to by było na tyle z dobrych fragmentów w pierwsze połowie. Pod koniec pierwszej części spotkania w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik gospodarzy. Tomczyszyn jednak mądrze skracał kąt podczas cofania się do bramki i napastnik Kłosa ostatecznie uderzył w słupek.

DSC03279

Druga połową rozpoczęła się tragicznie dla naszej drużyny. Już w 20 sekundzie drugiej połowy błąd przy wyprowadzaniu piłki naszej linii obronnej wykorzystał Drzewicki wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Pięć minut później szansę na wyrównanie miał Ziółkowski jednak podjął złą decyzję i piłkę zamiast skierować w długi róg bramki, skierował na krótki i futbolówka uderzyła w boczną siatkę. Gdy wszyscy myśleli, że Hetman ruszy wysoko by odrabiać wynik mocno się zdziwili. Hetman do końca spotkanie nie stworzył sobie ani jednej groźnej sytuacji podbramkowej. Dużo gdy toczyło się w środku pola. Z przebiegu meczu należy przyznać, ze Kłos był drużyną lepszą a jednobramkowe zwycięstwo jest najmniejszym wymiarem kary.

Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy zrehabilitują się za to spotkanie już w najbliższą niedzielę. Na własnym obiekcie w Zamościu  podejmować oni będą Górnik II Łęczna. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i żadnego kibica nie może na nim zabraknąć.

DSC03202

Kłos Chełm – Hetman Zamość 1:0 (0:0)

Bramki:

1:0  –  Łukasz Drzewicki (46 min.)

Kartki: Kazimierz Bala, Łukasz Drzewicki – Damian Kupisz, Szymon Solecki, Damian Ziółkowski

Kłos: Porzyc – Omelko, Ciechoński, Kowalski, Świderski, Bala, Sołtysiuk (58′ Huk), Janas, Wojtal (65′ P. Gierczak), Siatka (80′ Wyrostek), Drzewicki (74′ Olęder)

Hetman: Tomczyszyn – Bubeła, Solecki, Kanarek, Luterek (77′ Myszka), Drozd, Ziółkowski, Kupisz, Baran (60′ Otręba), Czady (68′ Bukowski), Turczyn (85′ Tucki)

PONIŻEJ WYPOWIEDŹ TRENERA.

Kamil Gac