Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadzili w drugiej minucie spotkania zawodnicy Hetmana po dwójkowej akcji Turczyna i Grzędy. Obrońca gospodarzy zablokował jednak strzał napastnika Hetmana. Od tego momentu do głosu zaczęli powoli dochodzić miejscowi, efektem czego była bramka w 10 minucie. Piłkę stracił Rafał Turczyn, a efektowny rajd między obrońcami Hetmana strzałem piłki do siatki zakończył  Maciej Wiśniewski. Sześć minut później było już 2:0. Płaski strzał Michała Rakoczego zaskoczył Dawida Rosiaka.

Podopieczni Piotra Gizy po uzyskaniu dwubramkowego prowadzenia w pełni kontrolowali spotkanie. Hetman poza kilkoma próbami wypadów zakończonymi przed szesnastką gospodarzy nie potrafił zagrozić bramce Adama Wilka. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Pasów, którzy zasłużenie prowadzili po pierwszych 45 minutach 2:0.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy najgroźniej było po rzutach rożnych. Najpierw dwukrotnie groźnie strzelali krakowianie, ich strzały minęły jednak światło bramki Rosiaka. Po jednym z kornerów zakotłowało się pod bramką Wilka, jednak skończyło się na strachu dla gospodarzy.

W drugim kwadransie drugiej części meczu, to Cracovia stworzyła sobie dwie doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku. Najpierw w 75 minucie zanotowała fatalne pudło z bliskiej odległości, a dwie minuty później napastnik krakowian przegrał pojedynek z Dawidem Rosiakiem.

Na dziewięć minut przed końcem spotkania Hetman zaskoczył gospodarzy strzelając kontaktowego gola.  Autorem bramki był Rafał Turczyn. W końcowych minutach meczu Hetman postawił wszystko na jedną kartę, jednak z prób naszych graczy dążących do wyrównania nic nie wynikało. Spotkanie zakończył efektowny wyrzut z autu Wesleya Caina.

Hetman przegrał z Cracovią 1:2 (0:2) i do meczu ze Stalą Stalowa Wola przystąpi  z ostatniego miejsca w tabeli.

Cracovia II 2:1 (2:0) K.S. Hetman Zamość

Strzelcy bramek: Michał Wiśniewski (10’), Michał Rakoczy (16’) – Rafał Turczyn (86’).

Cracovia II: Wilk – Bracik, Stachera, Ziemnik – Supryn, Malisz, Rakoczy, Wiśniewski, Cecarić (73’ Vinicius) – Bała (86’ Biernat), Rubio.

Hetman: Rosiak – Wolanin, Myszka, Jaroszyński (46′ Jamroż), Gierowski (46′ Pokrywka) – Turczyn, Dajos, (46′ Maciaś) Kruczkowski, Grzęda (46′ Pupeć), Białousko – Cain.

Sędzia: Krzysztof Pachołek (KS Lubaczów).