30.04.2017

Od początku spotkania Hetman starał się narzucić warunki drużynie z Biłgoraja. W trzeciej minucie w polu karnym faulowany był Kupisz, a sędzia wskazał jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł kapitan zespołu Szymon Solecki i pewnie pokonał bezradnego bramkarza Łady.

DSC02096

W dziesiątej minucie po błędzie przy wyprowadzaniu piłki przez naszą obronę w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Łady, jednak na nasze szczęście pomylił się i skierował piłkę obok bramki. W siedemnastej minucie meczu, świetnie spisujący się w tym spotkaniu Solecki zagrał piłkę na skrzydło do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Omańskiego. Błażej jednak pomylił się i piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Szawarę. Chwilę później Hetman miał kolejną groźną okazję. Piłka kolejny raz minęła słupek bramki, tym razem po strzale Kupisza. Hetman stwarzał sobie groźne sytuacje, ale i Łada zagroziła kilka razy pod bramką Hetmana.

DSC02104

Druga połowa to już dominacja naszej drużyny. Już na początku spotkania Daszkiewicz posłał piłkę do Ziółkowskiego, ten zagrał prostopadłą piłkę do Drozda, lecz bramkarz w ostatniej chwili z trudem złapał piłkę. W sześćdziesiątej minucie do rzutu rożnego podszedł Ziółkowski. Dograł piłkę w pole karne, ta po zamieszaniu trafiła do Kanarka, a ten chwilę później cieszył się ze swojego premierowego gola w barwach Hetmana.

DSC02114

Mecz nie tracił na atrakcyjności. Łada przy prowadzeniu Hetmana musiała się otworzyć i podejść wyżej, efektem czego były kolejne sytuacje dla biało-zielono-czerwonych. W 74 minucie Otręba groźnie uderzył piłkę z szesnastki, odbiła się ona od słupka i od linii bramkowej i powróciła na pole gry. W końcówce spotkania groźnego urazu ręki doznał Dawid Daszkiewicz i pod znakiem zapytania stoi jego występ w środowym spotkaniu.

DSC02072

Kolejny mecz czeka nas już w najbliższą środę. O godzinie 17:00 w Zamościu Hetman w meczu domowym będzie podejmować Lutnię Piszczac. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Łada – Hetman 0:2

1:0 Solecki 4’

2:0 Kanarek 60’

Żółte kartki:  Mulawa – Bubeła

Łada: Szawara – Misiarz, Sobótka, Mulawa, Kuliński –  Kubisz (75’ Konopka), Mazurek (46’ Birut), Steskiv, Rataj (65’ Czok), Dorosz (65’ Pyda) – Perin

Hetman: Skrzypek – Bubeła (88’ Luterek), Kanarek, Solecki, Daszkiewicz –  Kupisz, Markowski, Kamiński (79’ Baran), Omański (60’ Otręba), Drozd (86’ Czady), Ziółkowski

Poniżej wypowiedź trenera.

Kamil Gac